alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Eskişehir'de dükkanlar tek tek kapanıyor!

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'de dükkanlar tek tek kapanıyor!
A
a

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, CHP Odunpazarı İlçe Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen alan çalışmaları ile Odunpazarı’nda bulunan mahalleleri adım adım gezmeye devam ediyor.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Son olarak Emek ve 75. Yıl Mahallesi’ne giden Başkan Kurt, mahalle sakinleri ve esnafının derdini, taleplerini dinledi; girdiği bakkal, manav ve kasaptan da fiyatlar hakkında bilgi aldı. Emek Mahallesi’nde kapanan iş yerleri dikkat çekerken, iş yerine ‘kapatıyoruz’ yazısı asan ve iş yerini kapatmaya hazırlanan bir esnafla konuşan Başkan Kurt, “İşçi, memur, emekli, esnaf kısacası toplumun tüm kesimleri karnını doyurma, hayatta kalma derdinde. Zenginler, paralarına para katarken, halk gittikçe yoksullaşıyor. Ülkeyi de ekonomiyi de yönetemiyorlar, halkımız bunun cevabını sandıkta vermeli” dedi.
 
Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Odunpazarı İlçe Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen Emek ve 75. Yıl Mahallesi Alan Çalışmasına katıldı. CHP Odunpazarı İlçe Başkanı Rahmi Çınar, ilçe yöneticileri ve parti üyelerinin de katıldığı alan çalışmasında Başkan Kurt ve Çınar, Emek ve 75. Yıl Mahallesi’ni gezerek esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi.
 
Rahmi Çınar ile birlikte 3 gün boyunca Emek Mahallesi’nde bulunan market, manav, kasap, kahvehane, restoran ve işyerlerini gezen Başkan Kurt, esnafın derdini ve çözüm önerilerini dinleyerek notlar aldı. Emek Mahallesi’nde kepenk kapatan iş yerleri dikkat çekerken, Başkan Kurt ve Çınar, kiminle konuşursa konuşsun esnafın da mahallelinin de ortak sorunu; ekonomik kriz, hayat pahalılığı, gıda fiyatlarının yüksekliği ve işsizlik. 
 
BURAYA KADAR DAYANABİLDİK!
Başkan Kurt, Emek Mahallesi’nde iş yerini kapatmaya hazırlanan ve iş yerine ‘kapatıyoruz’ yazısı asan bir esnafla konuştu. Esnaf, Başkan Kurt’a “Buraya kadar dayanabildik” dedi. Emek Mahallesinde kapanan iş yerlerinin çokluğuna dikkat çeken Başkan Kurt, “Son yirmi yılın en yüksek enflasyonunu yaşıyoruz. Türkiye ekonomisi hiç bu kadar kötü olmamıştı. Kapanan bu iş yerlerini görünce, insanın içi sızlıyor. Bunca emek, alın teri, umut heba oldu gitti. Buna en kısa sürede bir çözüm bulunması gerekiyor. İşçi, memur, emekli, esnaf, kısacası toplumun tüm kesimleri karnını doyurma, hayatta kalma derdinde. Zenginler, paralarına para katarken, halk gittikçe yoksullaşıyor. Ülkeyi de ekonomiyi de yönetemiyorlar, halkımız bunun cevabını sandıkta vermeli” dedi.
1000
icon
M.d 13 Temmuz 2022 18:48

Eskişehir’in esnafı esnaf değil dükkana girersin pazarlık yapmaz pazarlık peygamber efendimizin sünnetidir. Pazara gidersin meyveyi sebzeyi seçtirmez hangi esnaf olursa olsun müşteri azarlanmaz ve bunun gibi daha neler benim memleket Kırıkkale tavsiyem Eskişehir esnafı Kırıkkale’ye gitsin esnaflık öğrensin

1 10 Cevap Yaz
Bilgin 13 Temmuz 2022 17:42

Klasik pazarlama hilesi. Yıllardır KAPATIYORUZ dövizleri ile milleti aldatan ve satış yapmaya devam eden bir türlü kapatilamayan dükkanlar var. Gereksiz bir haber.

1 9 Cevap Yaz
Selim Dağ 13 Temmuz 2022 15:00

Eyvallah, Halk olarak gerektiğinde sandıkta cevabını vereceğiz. Ben bir yurttaş olarak Kazım Kurta sormak isterim; Biz sandıkta cevabını veririz ama siz oylara sahip çıkabilecek misiniz? İkinci muharrem vakası yaşamayalım, yani zamanında bu oylara sahip çıkılsa iyiydi. Sandık sandık diye diye geziniyorsunuz ama çok geç kalmadınız mı ?

11 17 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat