alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Eskişehir'de dört gözle onları bekliyorlar!

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'de dört gözle onları bekliyorlar!
A
a

Esnafın dört gözle okulların açılmasını beklediğini söyleyen Eskişehir Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Suat Er, “Yüz yüze eğitim başlarsa esnafa da çok büyük katkı olur. Açılması da gerekir artık okulların. Misal benim torunum bugün hiç okula gitmeden 3’üncü sınıfa geçti” dedi

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Eskişehir Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Suat Er, pandeminin en çok küçük esnafa zarar verdiğini söyledi. Ötelenen ve yapılandırılan borçların ödeme zamanının geldiğini belirten Er, “Bizim hitap ettiğimiz kesim küçük esnaf. Esnaf çok zor şartlar altında bu günlere geldi. Esnafın yüzde 80’i Esnaf Kredi Kefalet’in kredileri ile ayakta durmaktadır. Bizim küçük esnafımız diğer özel bankaların kapısından içeri giremiyorlar. Hükümetimiz sağ olsun öteleme ve yapılandırma çıkardı. Şimdi ise bunların ödeme günleri geldi. Ödemede çok zorlanıyorlar. Çünkü pandemide biriken borçlar üst üste geldi. Kirası, vergisi, Bağ-kur’u, buradan almış kredinin taksitleri üst üste gelince zorlanmaya başladılar” diye konuştu.

TEKRAR KAPANMA OLMASIN
“Beklentimiz artık okulların açılması” diyen Er, “Şehrimize 100 binin üzerinde üniversite öğrencisinin gelmesini bekliyoruz. Tüm esnaf gözünü dikti okulların, üniversitelerin açılmasını bekliyor. Okullar açılınca bütün esnafın işinde hareketlilik olacak. İnşallah temennimiz tekrar kapanmama olması ve yüz yüze eğitimin başlaması. Yüz yüze eğitim başlarsa esnafa da çok büyük katkı olur. Açılması da gerekir artık okulların. Benin torunum bugün hiç okula gitmeden 3’üncü sınıfa geçti. Bu çok içler acısı bir durum. Dört gözle okulların açılmasını bekliyoruz artı” ifadelerini kullandı.

 
Kaynak : Meltem Karakaş Kaya
Ariman web reklam 2
1000
icon
Kıllanan adam 27 Ağustos 2021 15:55

ilkokulu bitirsin yeter sonra iki odaya başkan olur gelsin paralar...... okuyup senin yanında işe mi girsin

0 4 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat