alexa
Fast Express tepe banner kampanya

Eskişehir'de doktorlara tekmeli tokatlı saldırı!

Videoyu Aç Eskişehir'de doktorlara tekmeli tokatlı saldırı!
A
a

Eskişehir'de iki doktor, sağlık raporu nedeniyle çıktığı belirtilen tartışma sırasında saldırıya uğradı, olay güvenlik kamerasınca kaydedildi.

Eskişehir haberleri

İddiaya göre, Kırmızıtoprak Mahallesi Ali Fuat Güven Caddesi'ndeki Aile Sağlığı Merkezine giden D.K. ile kızı için gerekli sağlık raporunu almak istediği hekimler arasında tartışma çıktı.

Doktor Ezgi Çalıkuşu ve Aytekin Aykın, saldırıya uğradıkları gerekçesiyle "beyaz kod" uygulamasıyla polise ihbarda bulundu. Sağlık merkezine gelen polis, doktorların şikayeti üzerine D.K'yi ifadesi alınmak üzere emniyete götürdü. 

Merkezin güvenlik kamerasına yaşanan tartışma ve saldırganın doktorlara yönelik tekme atması yansıdı. 

Hekimlerden Çalıkuşu, gazetecilere yaptığı açıklamada, bir akademisyenin, kızının avukatlık staj başvurusu için gerekli olan sağlık raporunu almak için merkeze geldiğini belirterek, şunları kaydetti:

"Ben de hekimlik kanaatime dayanarak ileri merkeze sevk etmem gerektiğini söyledim. Buna rağmen almakta direttiler. Elini kaldırıp üzerime doğru yürüdü. Birlikte çalıştığımız hekim arkadaşım Aytekin Aykın araya girmeseydi muhtemelen beni darbetmişti. O, araya girip engelledi ama kendisi darba maruz kaldı. Aytekin Bey'e tekme savurdu. Şikayetçi oldum. O süreçte görevimizi yapmamız da engellenmiş oldu." 

Doktor Aytekin Aykın da olaydan duyduğu üzüntüyü dile getirerek, "Bunu yapanın akademisyen olması, kızının avukat ve eğitimli insanlar olması insanı daha çok üzüyor. Buradaki kavgaların en büyük sebebi uygunsuz taleplerin yerine getirilmemesidir." ifadelerini kullandı.

1000
icon
Mustafa ali 8 Ağustos 2020 19:38

Başlıgı böyle verirsen aşagıdaki yorumlarda ona göre olur oysa tamamen tersi burada hükelalık yaoan darp eden doktorlardır magdur olan akademisyen hocadır orada uzman hekimse rapor verebilir yetki verilmistir ama uzman değilse rapor veremez akademisyen hoca haklıdır hakkını aramış haksız ılan doktorlardır asıl onlar kacgayı başkatmıslar lütfen başlığı düzeltin

23 0 Cevap Yaz
Dc 8 Ağustos 2020 17:07

Eğitim şart... Akademisyen efendi...

1 16 Cevap Yaz
Olmadı akademisyen bey 8 Ağustos 2020 13:20

Her taraf öğretim dolu... Proftan doçenten geçilmiyor. Kimi hakkıyla çoğu eş dost tanıtık ,siyasi görüşleri ile tercih edilmişler. Neticede üniversiteler ilim üretemez hale geldi.Kimsenin almadığı maaş,ek gelir var..hepsinin yazlığı kışlığı tamam.Üniversitelerimiz dünya sıralamasında en sonlarda.Emin olun pek çok lise bu üniversitelerin ilerinde eğitim öğretim yapıyor.Artık kendilerine çeki düzen vermeliler.Bir öğretim üyesi doktara tekmemi atar yahu.Bu ne vahşilik.Dağ başı mı burası.

2 9 Cevap Yaz
Aday Babası 8 Ağustos 2020 10:51

D.K'yı bir açalım. Üniversite adını da net yazalım. Bir çirkef üç üniversitedeki bütün hocaları zan altında bırakıyor. Rektörler çıkıp açıklasın. Desinler ki"bu bizim üniversitenin elemanıdır veya değildir..." bilelim. Çocuğum üniversite tercihi yapacak. Dayak atmayan bir üniversiteye gitsin...

1 8 Cevap Yaz
bekir yıldırım 7 Ağustos 2020 15:05

öğretim görevlisi ali kıran baş kesenmidir? kendini dağbaşındamı sanıyor? bu ne kepazeliktir, doktor görevini yapıyor, adam istediği olmayınca tehditler savuruyor, üniversite yönetimi bu hadsize haddini bildirmelidir.

1 11 Cevap Yaz
Geçmiş olsun 7 Ağustos 2020 14:01

Çingeneye beylik vermişler, önce babasını kesmiş.. Eşkiyalığın lüzumu yok, azıcık makam mevki sahibi olan sapıtıyor. İnsan gibi söylemişler bu raporu biz veremeyiz, yetkimiz yok diye. Daha niye çirkeflik yaparsın be adam ? Bak birde video kaydına almış, hem suçlu hem güçlü. Senin her yerin öğretim üyesi olsa ne yazar ? Makam mevki dediğin şey, bir kıyafet gibidir. Her üstüne giyene yakışmaz. Herkes ağırlığını kaldıramaz. En önemlisi makam mevki herkesi her yerde haklı çıkarmaz, aklamaz. Bu ne terbiyesizlik yahu ! Yeminle memleketin insan kalitesi yerlerde sürünüyor. Şu hareketi ilkokul terk birisi değil, araştırma görevlisi yapmış. Rezillik kepazelik dizboyu...

2 13 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat