alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Eskişehir'de dev sokak iftarı: 5 bin 500 kişi..

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'de dev sokak iftarı: 5 bin 500 kişi..
A
a

Eskişehir Tepebaşı Belediyesi’nin Ramazan ayının ilk sokak iftarında 5 bin 500 vatandaş bir araya geldi

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Eskişehir Tepebaşı Belediyesi’nin Ramazan ayının ilk sokak iftarında 5 bin 500 vatandaş bir araya geldi.
Çamlıca Mahallesi Tombakzade futbol sahasında düzenlenen sokak iftarında yaklaşık 5 bin 500 vatandaş paylaşmanın ve bir arada oruç açmanın mutluluğunu yaşadı. Burada vatandaşlara seslenen Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, “Çok değerli Çamlıcalı dostlarım öncelikle Ramazanınız hayırlı olsun. Rabbim oruçlarınızı kabul etsin. Biliyorsunuz 2010’dan 2018’e kadar 8 yıl sokak iftarları yapmıştık. Burada belki 5-6 kere de kapalı pazarın olduğu yerde yapmıştık. Bu 10 yılda 650 bin kişi Tepebaşı’nın iftar sofrasına oturmuş. Bu bizi çok mutlu ediyor. Tepebaşı Belediyesi bu konuda son derece deneyimli ve bu işi çok iyi yapabilen bir belediye. İftar sofraları çok önemlidir, çok kıymetlidir. Bizler iftar sofrasında hem dini vecibelerimizi yerine getiririz hem de dostlarımızla sosyalleşiriz. Pandemiden dolayı yaklaşık iki sene böyle iftar yapamadık. Ama her zaman gönüllerimiz bir bunu biliyor ve hissediyoruz. Ben tekrar size hayırlı Ramazanlar, hayırlı oruçlar diliyorum. Görüşemezsek de bayramınız kutlu olsun” dedi.
Çamlıca Mahallesi Muhtarı Savaş Hancı ise ilk sokak iftarının mahallede kurulmasından dolayı mutlu olduklarını belirterek, Başkan Ataç’a teşekkür etti. Başkan Ataç, alanda vatandaşlarla sohbet ederek hatıra fotoğrafı çektirdi. Düzenlenen etkinliğe Başkan Ataç’ın yanı sıra CHP Milletvekilleri Utku Çakırözer ve Jale Nur Süllü de katıldı.

 
Ariman web reklam 2
ECC Tur
1000
icon
Cankus 18 Nisan 2022 21:05

Oruç tutmasından sonra versen ne olur sadece görüntü

0 7 Cevap Yaz
Mehmet Aydoğdu 18 Nisan 2022 10:46

Gelse Bu Şehre Aşık Olma Şimdi

9 0 Cevap Yaz
mami Clinton bart 17 Nisan 2022 20:39

Evsiz olanlar ve Sokakta yaşayanlara da iftar yaptırın onlar da insan neticede devlet yardım etmiyor evsizlere sokakta yaşayan kişilere hiç olmazsa ekmek su verseniz sevap kazanırsınız

2 13 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Göksel Tantuni Eskişehir