alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Eskişehir'de deprem riski var: Flaş açıklama...

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'de deprem riski var: Flaş açıklama...
A
a

Kahramanmaraş’ta yaşanan depremin şu an için Eskişehir’i etkilemeyeceğini söyleyen Jeoloji Mühendisleri Odası Eskişehir Şube Başkanı Prof. Dr. Can Ayday, “Eskişehir’in böyle bir deprem yaşama riski var. Bu deprem diğer fay hatlarını tetikler ama Eskişehir’i etkilemez. Çünkü uzakta” dedi

Sütiş Eskişehir
Jeoloji Mühendisleri Odası Eskişehir Şube Başkanı Prof. Dr. Can Ayday, merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi olan ve 10 ili etkileyen 7.7 şiddetindeki deprem hakkında değerlendirmelerde bulundu. Yaşanan depremin Eskişehir’i etkilemeyeceğini söyleyen Ayday, Eskişehir’in de ileride böyle bir deprem yaşma riski olduğunu dile getirdi.

DEPREM GÖRE GÖRE GELDİ
Ayday, depremin beklenen bir durum olduğunu belirterek, “Ülkemiz bir deprem bölgesi. Bunu biliyoruz ve bunu bekliyorduk. Deprem göre göre geldi. Meslektaşlarımız yıllardır bu bölgedeki fay üzerinde deprem olacağını söylüyorlardı. Ülkemizde Eskişehir’i etkileyen 2 tane fay hattı var. Eskişehir’in 70 kilometre kuzeyinde Sakarya nehrinin kuzeyinden geçen Kuzey Anadolu fay hattımız var. Bir de aşağıdan geçen Doğu Anadolu fayımız var. Eskişehir’de böyle bir 7.4’lük deprem olmayacaktır ama Eskişehir’in depremini de bu depremin artçıları kadar bekliyoruz. Bunu yaklaşık 20 yıldır söylüyorum.  Eskişehir’in böyle bir deprem yaşama riski var. Yüzde yüz var hem de. Bu deprem diğer fay hatlarını tetikler ama Eskişehir’i etkilemez. Çünkü çok uzakta” diye konuştu. 

 
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat