alexa
Fast Express tepe banner kampanya

Eskişehir'de çiftçiye müjdeli haber! Artış sağlandı...

Videoyu Aç Eskişehir'de çiftçiye müjdeli haber! Artış sağlandı...
A
a

Eskişehir CHP Milletvekili Utku Çakırözer, Türk Şeker Genel Müdürü Mücahit Alkan ile bir araya gelerek, Eskişehir’de Ziraat Odaları ve pancar üreticilerinin kota arttırma taleplerini aktardı.

Eskişehir haberleri...

Genel Müdür Alkan’dan pancar çiftçisinin 2020 üretim kotasının 1 milyon 626 bin tona çıkarıldığını öğrenen Çakırözer, “Eskişehir’imiz şeker üretiminde önemli bir yere sahip. Çiftçilerimizin kota taleplerinin karşılanması memnuniyet verici. Eskişehir çiftçisi her zaman üretmeye hazır. Kotaların arttırılmasında emeği geçen tüm yetkililere teşekkür ederim” dedi.

PANCAR ÜRETİCİSİ KOTA TALEBİNİ AKTARDI

CHP’li Utku Çakırözer Türk Şeker Genel Müdürü Mücahit Alkan’ı ziyaret ederek, Eskişehir’de pancar üreticileri ve şeker fabrikası işçilerinin talep ve sorunlarını aktardı. Eskişehir’deki İl ve İlçe Ziraat Odalarının TBMM’de Milletvekillerine ilettiği talepleri Türk Şeker Genel Müdürü ile paylaşan Çakırözer, “Eskişehir ve ilçe Ziraat Odalarımızın Meclis ziyaretinde bizlere aktardığı taleplerin başında pancar kotalarının arttırılması vardı. Şeker üretiminde önemli bir yere sahip olan Eskişehirimizde, pancar kotalarının 1 milyon 626 bin tona çıkarılması memnuniyet verici. Eskişehir çiftçimiz her zaman üretmeye hazır. Başta Genel Müdür Sayın Mücahit Alkan olmak üzere, Ziraat Odalarımıza, bürokratlara ve emeği geçen tüm yetkililere teşekkür ederim” dedi.

KOTA MÜJDESİ

Genel Müdür Alkan görüşmede Eskişehir pancar çiftçisinin üretiminden ve Eskişehir Şeker Fabrikası’nın performansından büyük memnuniyet duyduklarını ifade etti. Alkan, gelen talepler üzerine 2020 yılında başta Sivrihisar, Çifteler, Beylikova, Mihallıçcık olmak üzere Eskişehir’in merkezindeki ve kırsalındaki pancar üreticilerinin kota artış taleplerini karşıladıklarını ifade etti.

KOTA CEZALARI AFFEDİLMELİ

Çakırözer Eskişehir’in bazı ilçelerinde de 2019 yılında iklim koşullarından dolayı kotalarını dolduramayan çiftçiler olduğunu anımsatarak, “Haziran ayındaki sel ve dolu felaketi başta olmak üzere yaşanan birçok afet nedeniyle çiftçilerimiz bir bölümü kotalarını maalesef doldurulamadı. Bu çiftçilere getirilen cezalar can yakıyor. Bu cezaların da affedilmesini talep ediyoruz” dedi.  

GEÇİCİ İŞÇİLER HALA KADRO BEKLİYOR

Türkiye genelinde Şeker Fabrikalarındaki geçici işçilerin kadro taleplerinin de bir an önce karşılanmasını isteyen Çakırözer, “Türkiye genelinde şeker fabrikalarımızda 2 bine yakın emekçimiz hala geçici olarak çalışmakta. Hem pancar üreticilerimiz, hem de fabrikalarda alın teri döken işçiler hepimiz için çok önemli. Onların haklı talepleri bir an önce karşılanmalı” diye konuştu.
1000
icon
İnönü'lü 15 Şubat 2020 21:04

AB Bastırdı pancara kotayı koydurdu, önemli olan bu taahhütün ortadan kaldırılması, slm syg hoşçakalınız.

0 0 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat