alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Eskişehir'de Büyükerşen'den zam müjdesi!

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'de Büyükerşen'den zam müjdesi!
A
a

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, yaptığı açıklamada belediye çalışanlarına zam müjdesi verdi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, yaptığı açıklamada belediye çalışanlarına zam müjdesi verdi.
 
Sosyal medya hesabından paylaşım yapan ve zam kararını duyuran Başkan Büyükerşen, “Ekonomik kriz her geçen gün daha da derinleşirken, hiç kuşku yok ki bu durum en ağır şekilde ücretli çalışanları etkilemektedir. Asgari ücrete yapılan ve müjde olarak duyurulan zam oranlarının bile birkaç ay içinde hızla eriyip gittiğini, mutfaklardaki yangını söndürmeye çare olmadığını üzülerek gözlemliyoruz.
Başta döviz fiyatları ile ona bağlı olan akaryakıt, elektrik gibi temel girdilerimizdeki, mal ve hizmet alımları ile yapım işlerindeki yüksek fiyat artışlarına rağmen Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ve bağlı kuruluşlarımız olarak bizler de, yaşanan ekonomik krizin pençesinde bir taraftan hizmet üretmeye bir taraftan da çalışanlarımızın geçim sıkıntısını hafifletmeye yönelik çıkış yolları arıyoruz.
Bu bağlamda geçen sene yapılan toplu iş anlaşması uyarınca, aldıkları maaş artışları hızla eriyen kadrolu işçilerimizin maaşlarında Temmuz ayından itibaren geçerli olmak üzere yüzde 50 oranında artış yapma kararı aldık. Ayrıca Estram çalışanlarımızın da maaşlarına yönelik iyileştirme çalışmalarımızı kısa süre içinde tamamlamayı hedefliyoruz. Espark Şirketimiz bünyesinde çalışan işçilerimizi kapsayan toplu iş görüşmeleri de devam ediyor. Onlar içinde bütçe olanaklarımız çerçevesinde bir artış yapma çabası içindeyiz.
1999 yılından beri sürdürdüğümüz hizmetlerin, yaşama geçirdiğimiz projelerin tamamında emeği bulunan, kısaca Eskişehir’in bugününde izi olan tüm emekçi arkadaşlarımın daha da fazlasını hak ettiklerini biliyorum. Umarım ülkemizin içinde bulunduğu bu kötü gidiş bir an önce son bulur ve tüm ücretli çalışanların yanı sıra esnaflar, üreticiler yani toplumun her kesimi hak ettiği huzur ve istikrar ortamında daha güzel işler başarır” dedi.
 
1000
icon
Aziz cantürk 12 Ağustos 2022 01:36

Zaten bu oranın altında zam alan mı kaldı. Masabaşındaki düz memur on bin lira alıyor.

3 0 Cevap Yaz
Yasar koca 11 Ağustos 2022 21:13

Suya da guzel zam yaptı

1 3 Cevap Yaz
Es 11 Ağustos 2022 17:32

Yakın zamanda yapılan su zammı Yeterli olur isci zamlarına

1 6 Cevap Yaz
Adsız 11 Ağustos 2022 15:32

3 tane CHP li belediyenin zam oranları hepside birbirinden farklı

2 2 Cevap Yaz
Nesrin Karahisar 11 Ağustos 2022 14:56

Tıp fakültesine pandemi öncesi giden 43 44 19 23 8 2 54 diğer otobüs seferlerinin konulmasını sümer mah 9 numaralı otobüs seferlerinin artırılmasını talep ediyorum

4 4 Cevap Yaz
Eses 11 Ağustos 2022 03:42

Yunusköy ve Yeşilköye de imar müjdesi istiyoruz.

4 3 Cevap Yaz
Esesli 10 Ağustos 2022 18:12

Kadrolu işçilere %50 ise diğerlerine en az %100 yapılmalıdır

6 9 Cevap Yaz
Alp

Zam öncesi kadrolu işçilerin net maaşı ne kadar?

2 3
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat