alexa
Fast Express tepe banner kampanya

Eskişehir'de büyük ilgi görüyor!

Videoyu Aç Eskişehir'de büyük ilgi görüyor!
A
a

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'nin 'Şehir Estetiktir' anlayışı ile şehrin dört bir yanına kazandırdığı sanat eserlerine bir yenisi daha eklendi.

Eskişehir haberleri

Şehrin önemli ziyaret noktalarından biri olan Kentpark'ta Prof. Mustafa Pilevneli tarafından alüminyum eloksal ve fırın boya ile hazırlanmış eser, parkı ziyarete gelen vatandaşların da ilgisini çekiyor. Böyle bir eserin çağdaş bir kent olan Eskişehir'de bulunmasından büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Prof. Mustafa Pilevneli "2017 yılında Eskişehir'de açmış olduğum sergide resimlerimin yanında yıllar önce yapmış olduğum renkli alüminyum rölyefim Sayın Yılmaz Büyükerşen'in dikkatini çekmiş ve o gün böyle bir fikir ortaya çıkmıştı. Eseri yeni bir teknik ile eloksal ve fırın boyayı birleştirerek ortaya çıkardık. Büyükşehir Belediyemizin Park ve Bahçeler Dairesi'ndeki birbirinden başarılı personelinin de destekleri ile Kentpark'a 7 Güne 7 Renk eserini kazandırdık. Plastik sanatların halkımızla bütünleşmesinde örnek teşkil eden eserler ile şehrin kültür seviyesini yükselten Sayın Yılmaz Büyükerşen'e bana böyle bir imkan sağladığı için teşekkür ediyorum" dedi.

Eskişehir'in adeta bir açık hava müzesi olduğunu belirten Kentpark ziyaretçileri ise sanata ve sanatçıya destek veren Başkan Büyükerşen'e böyle bir eseri Eskişehir'e kazandırdığı için teşekkür ettiler.
Arıman masaustu reklami
1000
icon
Barış Ş. 26 Ekim 2020 09:38

Sadece heykel yaparak ve ilgi çekici şeyler ile mi güzelleşiyor Eskişehir'imiz?Gelin birde okul yollarına bakın köy yolundan farkı yok.Çocuklar çamurda gidiyorlar okula belediyeyi arayıp sorunumuzu bildirdik.Telefona çıkan bayan gayet lakayt bir şekilde Cimer'e şikayet edin dedi.Şimdi soruyorum sizlere bu mudur şehri güzelleştirmek?

3 1 Cevap Yaz
Mehmet 26 Ekim 2020 09:36

Herkes su trafik çözülür diye beklerken hocada heykel derdinde biz daha çok bekleriz.

2 3 Cevap Yaz
B. T. 24 Ekim 2020 22:41

Şehrimizin her köşesi heykeller heykele benzeyen şeylerle doldu, bunlardan sıra gelse de şu TRAFİK işi halledilse nasıl olur, sabah ve akşam saatlerinde halkımızın çilesi bitmek bilmiyor psikolojisi bozulmuş durumda ve biz heykellere servet ödüyoruz birileri köşe dönüyor, böyle belediyecilik anlayışından gına geldi.

3 9 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat