alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Eskişehir'de büyük ilgi gördü!

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'de büyük ilgi gördü!
A
a

Eskişehir Büyükşehir Belediyesinin 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında ücretsiz olarak Eskişehirli tiyatroseverlerle buluşturduğu Tiyatro Kale’nin “Lal” isimli müzikali, seyircilerin yoğun ilgisi ile sahnelendi

Ercan Kardeşler Kuyumculuk

Eskişehir Büyükşehir Belediyesinin 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında ücretsiz olarak Eskişehirli tiyatroseverlerle buluşturduğu Tiyatro Kale’nin “Lal” isimli müzikali, seyircilerin yoğun ilgisi ile sahnelendi. Haller Gençlik Merkezi Tepebaşı Sahnesinde oynanan müzikale gelen seyirciler kapıda metrelerce kuyruk oluştururken, bazı izleyiciler oyunu ayakta izledi.

Erken yaşta evlendirilmiş üç kuşak bir ailenin hikâyesinin anlatıldığı oyun, 18 Kasım Cuma günü saat 20.00’de sahnelendi. Anneanne, anne ve Lal’in çocuk yaşta evlendirilişinin seyirciye aktarıldığı oyunda kuşaktan kuşağa aktarılan bu geleneğin, toplumun yapısı ve aile düzeni üzerindeki etkisi çok boyutlu olarak, üç kuşağın karakterleri ve evlilikleri üzerinden anlatıldı. İzleyicilerden tam not alan Lal müzikali, oyun bitiminde ayakta alkışlandı.

Şirin Aktemur tarafından kaleme alınan Lal müzikali, Büyükşehir Belediyesi tarafından ücretsiz olarak Eskişehirlilerle buluştu. Gaye Alacacı,  Şenol Talınlı ve Şule Köken’in oyuncu olarak sahne alacağı müzikalin yönetmen yardımcılığını ve hareket düzenini Hakan Odabaşı, kostüm tasarımını Sevgi Türkay, ışık tasarımını Osman Uzgören, müzik direktörlüğünü Şenol Talınlı üstleniyor.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat