alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Eskişehir'de bunu da gördük: Güpegündüz, kimseden korkmadan...

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'de bunu da gördük: Güpegündüz, kimseden korkmadan...
A
a

Eskişehir’de 2 şüphelinin güpegündüz motosiklet ile elektrik direğinden kablo çalma girişimi cep telefonu kamerasına yansıdı.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Olay, Yeşiltepe Mahallesi’nde bulunan Sınır Sokak ile Önkuzu Sokak kesişiminde öğle saatlerinde meydana geldi. Motosiklet ile olay yerine gelen 2 şüpheli, elektrik direğinde bulunan kabloları çalmaya çalıştı. Kablonun ucunu motosikletin arkasına bağlayan şahıslar, yola doğru çekerek kopartmayı denedi. Kablonun takılmasıyla birlikte direğin altında bulunan trafo da zarar gördü. Uzun uğraşlar sonucu kabloyu sökemeyen ve olay yerinden hızla uzaklaşan şüpheliler, cep telefonu kamerasına yansıdı. Ayrıca aynı şahısların, daha öncesinde de kablonun diğer kısmını çaldıkları iddia edildi. Mahalle sakinleri ise bölgede kablo hırsızlığının sürekli yaşandığını belirterek yetkililere seslendi.

“İnsanlar mağdur oluyor”
Yaşanan hırsızlık olayları hakkında konuşan Yeşiltepe Mahalle Muhtarı Meryem Kuş Açıkgöz, “Testereyi koyunlarına alıp direğe tırmanıyorlar. Direkten kesiyorlar, aşağıdan çekiyorlar, motora bağlıyorlar ve Allah’a ısmarladık. Bunun masrafı vatandaşın cebinden çıkıyor. Mahalleli tedirgin vaziyette. Hırsızın rengi, ırkı yok, herkes yapabiliyor. Mahallem adına ben rahatsızım. Herhalde ben çok zamansız muhtar oldum. Mahallede girilmedik elektrik, telekom ve internet kablosu kalmadı. Dün yine evin biri güpegündüz soyuldu. Yani burnumun dibinde bunu yapıyorlarsa bir yerde bir boşluk var demektir. Vatandaşım sıkıntılı. Yaşlı sayısı fazla olan bir mahallede yaşıyorum. İnsanlar mağdur oluyor. Kalıcı bir çözüm istiyorum” dedi.
1000
icon
Nerde bu devlet?? 22 Temmuz 2022 14:42

Mahallede bunları iş üstünde görüpte ses çıkarmayanda çoktur. Buradan cesaret alıp, kabloları çalıyorlardır. İnşallah yüksek akıma kapılıp kömür olurlar

0 0 Cevap Yaz
Kim oldukları belli bunların 22 Temmuz 2022 14:39

Koskoca muhtarsın, Hırsızlığın rengi ırkı yok diyorsun ama bu kadar yabancının ülkede ne işi var? diye itiraz etmiyorsun. Besbelli apaçık bu hırsızların ortadoğu kaçkını olduklarını itiraf ediyorsun. Önceden yeşiltepede kim kablo çalıyordu? On yıl önce mesela, kablo çalmak diye birşey yoktu o mahallede. Ne zaman ortadoğu kaçkınları geldiler o zaman, Odunpazarının tarihi çeşmelerini bile söküp çaldılar. Yabancıysa polis yakalasın devlet sınırdışı yapsın bunları.. Ülkemizde sığıntı istemiyoruz !!!

0 1 Cevap Yaz
Emenike 22 Temmuz 2022 14:29

Hırsızlığın cezası mı var?Adliyeye ön kapıdan giriyor, arka kapıdan bi ifade verip çıkıyorlar. Bunun gibi hırsızları aç susuz, lağım faresi ve çıyan dolu hücrelerde süründürmeyen yetkililerde kabahat.

0 0 Cevap Yaz
Eses 22 Temmuz 2022 13:59

Polis yakalasa ne olacak? Tutuksuz yargılanmak üzere serbest kalırlar. Yapanın yanına kar kalıyor.

0 0 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat