alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Eskişehir'de bu uyarıya dikkat! Eğer bu ibare varsa...

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'de bu uyarıya dikkat! Eğer bu ibare varsa...
A
a

Eskişehir Oto Galericileri Yardımlaşma Derneği Başkanı Haluk Olcay, internet sitelerinde ‘opsiyonlanmış’ ibaresiyle satışa çıkartılan araçların, fiyatları normalin üzerine çıkarmasına neden olduğunu söyledi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk

Eskişehir haberleri

Koronavirüs nedeniyle toplu taşıma kullanmak istemeyen vatandaşın araç sahibi olmak için harekete geçmesiyle ikinci el araç fiyatlarında önemli bir artış gözlendi. Ayrıca sıfır araç üretiminin pandemi sürecinde bir dönem durması, sonrasında talebin altonda üretimin olmasının da yine artışta etkili olduğu belirtildi. İkinci el araç fiyatlarının artmasında önemli bir etkenin de ‘opsiyonlanma’ oyunu olduğu belirtildi. Opsiyonlanmıştır yani kaporası alınmıştır ve satış işlemleri sürüyormuş gibi gösterilen araçların piyasada suni bir artışa neden olduğu da söylemler arasında.

ALICI MAĞDUR OLUYOR
Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Eskişehir Oto Galericileri Yardımlaşma Derneği Başkanı Haluk Olcay, “Son dönemde ikinci el otomobilde sektörün hızlanmasıyla birlikte, diğer sektörlerde sermayesi olup ama başka sektörlerde iş yapamayan para sahipleri ikinci el sektörü kazanç kapısı olarak görmüş durumdalar. Kayıt dışı olarak satıcı olarak girdiler. Bu arkadaşlar aldıkları arabayı internette paylaşıyorlar ve opsiyonlanmıştır ibaresi kullanarak alıcıyı hareketlendirip fiyatları yukarıya taşıyıp haksız kazanç elde etmiş oluyorlar. Bu durumda gerçek alıcı mağdur duruma düşüyor. Fiyatlarında artmasına neden oluyor. İnternet sitelerinde çok fazla görebilirsiniz. Bu satıcıların da kayıt dışı ekonomiden yararlandıkları ortaya çıkıyor” dedi.
Kaynak : Esra Ünlü
Ariman web reklam 2
1000
icon
Bende ekleyeyim 20 Temmuz 2020 16:24

Genelleme yapmadan hızlıca söyleyeyim; bir çok galericinin internette veya sağda solda verdiği ilanlarda şu kelimeler var ise dikkat edin; Sıfır ayarındadır, sigorta şişirmesinden dolayı ağır hasar kayıtlıdır, keyfe keder boyalıdır, içinde sigara bile içilmedi, muhayyerdir, doktordan, askeri personelden, öğretmenden, tıp profesörünün alt komşusundan gibi daha niceleri olan ilan bilgilerinden uzak durmanızda fayda vardır. Zira bu ibarelere güvenerek alacağınız arabaların taklacı güvercin veyahut pestil haline geldikten sonra bol bol macun ve kaynak ile tekrar toparlanan ağır hasarı gizlenen bir araç olabilir.. Dikkat edin yaş tahtaya basmayın...

1 4 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat