alexa
Fast Express tepe banner kampanya

Eskişehir'de bu uyarılara dikkat! Dörtte bir fiyatına...

Videoyu Aç Eskişehir'de bu uyarılara dikkat! Dörtte bir fiyatına...
A
a

Eskişehir'de spotçu Halis Özüdoğru, internet üzerinden alınan ikinci eşyaların bir garantisi olmadığını, ancak spotçularda ürünlerin garantili olduğunu belirterek vatandaşları uyardı. Özüdoğru, “Bir vatandaş dışarıda 40 bin liraya döşeyeceği evi burada 8-10 bin liraya döşer” dedi.

Eskişehir haberleri

Spotçu Halis Özüdoğru, ikinci el eşya satın almak isteyen vatandaşların son dönemde internet üzerinden satış yapılan platformlara yöneldiğini söyledi. Ancak bunun güvenilir olmadığını vurgulayan Özüdoğru, “Öğrenciler internet üzerinden ikinci el eşyaların satıldığı platformlardan alışveriş yapıyorlar. Onlara bir uyarım var. Aldıkları malların garantisi yok. Aldıkları malların temizliğini veya sağlamlığını bilmiyorlar. Bunun nakliyesi de var. Bunları hiç düşünmüyorlar. Orada 300 liraya alacağı bir malı burada 350 liraya alabilir. Ama garantisi var. Burası her zaman onlar için daha uygun olacaktır. Burası vergiye, belediyeye muhatap bir yer. Biz ürünlere 1 sene garanti veriyoruz. Bu süreçte ürünün motoru bile yansa bize ait” dedi.

PİYASADAN ÇOK DAHA UYGUN
Geçen yıla göre bu yılki satışlar daha az olduğunu söyleyen Özüdoğru, “Herkesin tenceresi kaynıyor. İkinci el olarak çamaşır makinesi, buzdolabı, koltuk takımları, gardıroplar, sehpalar, baza yataklar… Bir evde ne lazımsa bizde tamamı var. Burada her şey ikinci el de değil. Biz de sıfır da var. Fiyatlarımız piyasadan daha uygun” ifadelerini kullandı. Ürünlerin fiyatlarıyla ilgili bilgi veren Özüdoğru, “700 liradan bin liraya kadar buzdolabı var. 5 kg’lık çamaşır makineleri 400-450 lira. 7 kg’dan başladığı zaman 700-800 lira fiyatlar değişiyor. Burada 600 liradan tutun bin 500 liraya kadar koltuk takımı bulursunuz. Sıfırlar bin 700-800 TL. Ocaklar 140 lira sıfır. Bir vatandaş dışarıda 40 bin liraya döşeyeceği evi burada 8-10 bin liraya döşer” şeklinde konuştu.
Kaynak : Hilal Köver / Anadolu Gazetesi
1000
icon
Deniz 10 Ağustos 2020 20:06

Geçen sene eve çıkarken internetten aynı fiyata gayet güzel, temiz kullanılmış bir buzdolabı bulabilecekken, aynı fiyata spotçudan her ay sorun yaşama garantili gözüken maksimum 12 kere servise göndersek 13. seferinde ölecek bir buzdolabı mı alsak diye düşünüyorduk. Gelip burada boş yapmasın. Öğrenciden alırken 500 TL ye sattığı eşyayı 50 TL ye alıyor. 10 TL lik garantisini alsın kendine satsın

0 2 Cevap Yaz
Emree 10 Ağustos 2020 11:51

Şu yalan haber de başlığa düşmüş ya pes. İkinci el diye sattıkları en az 10 kez el değiştirmiş ürünü biraz araştırılsa sıfırıyla aynı fiyata satıp, sıfır ürünü spotçuya satmaya kalktığınızda paspas fiyatına satın almaya kalkan spotçu mu garanti veriyormuş.Facebook da öğrencilerin birbirlerine sattıkları sayfalar daha garantili.

0 2 Cevap Yaz
Eses 10 Ağustos 2020 03:29

Tabii vatandaştan 50₺ ye aldığınız malı, yine başka bir vatandaşa 350₺ ye satınca çok garantili oluyor. Kısacası şöyle desenize "biz artık sizi daha fazla kazıklayamıyoruz". Çünkü satan malını size ölmüş eşek parasınma vermemiş oluyor. Alan da daha uygun fiyata mal alıyor. Zaten çoğu spotçu da o beğenmediğiniz sitelere dalıp sahibinden ayağına mal pazarlamaya çalışıyor.

0 5 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat