alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2
Fashion Eskişehir masaüstü

Eskişehir'de bu sorunun içinden çıkılamıyor!

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'de bu sorunun içinden çıkılamıyor!
A
a

Eskişehir’de kent içi ulaşım kural tanımaz araç sürücüleri yüzünden içinden çıkılmaz bir hale geliyor.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Şehrin çeşitli yerleşim birimlerine karşılıklı yolcu taşımacılığı yapan tramvaylar, kendini bilmez sürücüler yüzünden sık, sık beklemek zorunda bırakılıyor. Araç sayısının her geçen gün arttığı Eskişehir’de yaşanan trafik sorunu da çekilmez hale geliyor. Özellikle sabah ev akşam mesai çıkışında ana cadde ve sokaklarda oluşan uzun araç kuyrukları yüzünden yayalarda olumsuz yönde etkileniyor. Sürekli kazaların yaşandığı caddelerde ışık ihlali yapan sürücüler de tramvay ulaşımının da uzun süre yapılmamasına neden oluyor. İstikbal'in haberine göre, bunun en son örneği dün akşam saatlerinde 2 Eylül Caddesi üzerinde yaşandı. Otogar ve Osmangazi hattını yapan 2 tramvayın geçiş yaptığı Süleyman Çakır Lisesi kavşağında araç sürücülerinin kırmızı ışığı tanımadan geçiş yapmaları yüzünden ulaşım bir süre yapılamadı. Atatürk Caddesi çıkışına kadar uzayan araçlar yüzünden tramvaylar hareket edemedi. Hemen, hemen aynı çileyi yaşadıklarını ifade eden vatmanlar ile tramvaylarda bulunan vatandaşlar, ulaşımın durmasına sebebiyet veren araç sürücülerine tepki gösterdi. Gidecekleri istikamete zamanında ulaşamayan Eskişehirliler, yaşadıkları sorunun yeterli denetim yapılmadığından kaynaklandığını belirterek kent içinden sorumlu trafik elemanlarını da göreve davet etti.
Ariman web reklam 2
1000
icon
Peker 22 Eylül 2021 11:16

trafik felç

1 4 Cevap Yaz
Sen haksızsın yazan zaat 22 Eylül 2021 00:45

Çözüm ne ceza mı beceriksizlik mi

3 3 Cevap Yaz
zaat değil, "zat"

çözüm basit de, bu ülkede insanların işine gelmez; kurallara uymak.

2 4
Selim 21 Eylül 2021 21:59

Kural tanımaz sürücüler degil. Sinyalizasyon sıkıntılı. Ben yeşilde geçiyorum ama ileri gidemiyorum yolun ortasında kalıyorum.

5 10 Cevap Yaz
sen haksızsın selim

57/1-d trafik cezas:ı Işıklı trafik işaretleri izin verse bile trafik akımı; kendisini kavşak içinde durmaya zorlayacak veya diğer doğrultudaki trafiğin geçişine engel olacak hallerde kavşağa girmek, yasaktır. Bu kurala uymayan Sürücülere karayolları trafik kanunu gereğince 57/1-d trafik cezası tatbik edilir.

9 8
Zippo 21 Eylül 2021 21:45

Daha çok sorun yasicaz trafik kaldirmiyo artık bundan 10 yıl sonrasini dusunemiyorum

0 12 Cevap Yaz
Ekrem 21 Eylül 2021 19:58

Ukome kararina göre o cadde zaten araç trafiğine kapalı ama her gün bi özel araba maşallah. Kabahat aslında Ukomenindir, kendi koyduğu yasağı denetle(ye)miyor. Mesela aynı ukome, aylar önce odunpazarı, kemal zeytinoğlu caddesini araç trafiğine yoğun saatlerde kapattı. Ama ne kapatma.. yasağı her uygulamaya kalktiğında birileri; Yapmayın 1 ay süre daha verin, biraz idare edin noooluuurrrr diye ağladığı için ukomenin bu kararı tam 8 aydır erteleniyor. Yani aslinda yasaklar var ama denetleme koca bir sıfır veya birileri kendini bu yasaklar uygulanmasın diye acındırıyor. Bunlara acıyanın ben......

1 7 Cevap Yaz
Yusuf bilici 21 Eylül 2021 19:40

Belediye istese bu duruma şak diye son verir, bi ukome toplantısına bakar ama nerrrrdeeeee.... Söylemem gereken önemli bir husus ise; Tramvayların Vatmanları gerçekten çok dikkatliler, onların dikkati sayesinde bir çok olası kaza önleniyor.

2 8 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat