alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Eskişehir'de bir ilk: Onları gören turistler şaşırdı

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'de bir ilk: Onları gören turistler şaşırdı
A
a

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin büyük ilgi gören Porsuk Çayı’ndaki gondol turlarında, ilk kadın gondol sürücüleri göreve başladı

Ercan Kardeşler Kuyumculuk

Bozkırın ortasında, gondolları ile ünlü Venedik şehrini hatırlatan Eskişehir’in gondol turlarında artık kadın gondol sürücüleri de görev yapacak.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesinde üst düzey bürokratlık ve yöneticilik başta olmak üzere otobüs şoförlüğünden, parkomat görevlisine, zabıtadan vatmana kadar her alanda başarı ile görev yapan kadınlar, gondollarda da görev alacaklar.

Turizm sezonunun başlamasıyla Eskişehir’e on binlerce turist gelmeye devam ederken, Porsuk Çayı’ndaki gondol seferleri de büyük görüyor.

Hafta sonları özellikle büyük yoğunluğun yaşandığı gondol turlarında artık 2 kadın gondol sürücüsü de misafirlere eşlik edecek.

En fazla dört kişinin binebildiği ve haftanın 7 günü hizmet veren gondollarda, 9 personel 7 gondol ile misafirlere Porsuk Çayı’nda Eskişehir turu yaptırıyor.

Kadın gondolcular deneme sürüşlerinin ardından resmen göreve başlarken, turistler de kadın sürücüleri görmekten çok mutlu olduklarını söyleyerek, “Kadınlarımızın başaramayacağı hiçbir görev yoktur. Büyükşehir Belediyesinin bu uygulamasını çok beğendik. Çünkü kadın elinin değdiği yer daha da güzelleşir. Başkan Yılmaz Büyükerşen Eskişehir’i her anlamda Avrupa şehri yapmış.” dediler.

Kadın gondol sürücüleri de, misafirleri en iyi şekilde ağırlamaya devam edeceklerini belirterek kendilerine olan güveni nedeniyle Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’e teşekkür ettiler.

1000
icon
Osman 23 Mayıs 2022 11:36

Turistler gondol sürücülerine değil o kadar para verip beş yüz metre sonra geri döndüklerine şaşırıyorlardır..

0 1 Cevap Yaz
Ali 22 Mayıs 2022 22:17

Lale devri, şehrin kuzey mahalleleri dökülüyor, hele yesiltepe

0 1 Cevap Yaz
Ahmet 22 Mayıs 2022 20:59

Şaşılacak bir şey yok

0 1 Cevap Yaz
Vatandaş 22 Mayıs 2022 18:51

Bi o kalmış ti desene gondol kazasıda göreceğiz Eskişehir de

0 1 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat