alexa
Fast Express tepe banner kampanya

Eskişehir'de bir ilk! Direksiyon başına geçtiler!

Videoyu Aç Eskişehir'de bir ilk! Direksiyon başına geçtiler!
A
a

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nde ilk kadın şoförler göreve başladı

Eskişehir haberi: Aralık ayının başında sosyal medya hesaplarında duyurduğu ilanla kadın otobüs şoförü istihdam edileceğini açıklayan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nde ilk kadın şoförler göreve başladı. Eskişehir’in ilk kadın şoförleri ile ile bir araya gelen Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ayşe Ünlüce, kadın istihdamının ulaşım ve diğer alanlarda arttırılmaya devam edeceğini ifade etti.
Sosyal medya duyuruları ile kadın otobüs şoförü ve kadın parkomat görevlisi istihdam edeceğini duyuran Büyükşehir Belediyesi’nde parkomatların ardından kadın otobüs şoförleri de göreve başladı. Gelen başvurular arasından özgeçmiş değerlendirmeleri ve gerçekleştirilen mülakatların ardından çeşitli eğitimlerden geçen kadın şoförler Genel Sekreter Ayşe Ünlüce ile bir araya geldi. İlk etapta 5 kadın şoförün göreve başladığını belirten Ayşe Ünlüce, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi olarak kadın istihdamına büyük önem verdiklerini ve ilerleyen günlerde otobüs şoförü, parkomat görevlisi gibi farklı alanlarda da kadın istihdamını arttırmak istediklerini ifade etti. 
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nde göreve başlıyor olmaktan büyük mutluluk duyduklarını ifade eden kadın otobüs şoförleri ise imkan verildiğinde kadınların her işi yapabileceğine inandıklarını belirttiler. ESTRAM’dan sonra otobüslerde de kadın şoförleri görmekten gurur duyduklarını ifade eden vatandaşlar ise, Büyükşehir Belediyesi’ne her alanda kadın istihdamını desteklediği için teşekkür ettiler. 

 
1000
icon
İlhn 21 Ocak 2020 16:25

Kadın şöför senelerdir vardı zaten

0 1 Cevap Yaz
Arif 21 Ocak 2020 08:39

Bu haber yanlış bir haber. Daha önce iki kadın şöför göreve başlamış bunlardan Melek hanım yıllarca özellikle Hyundai markalı otobüsle 44 no da çalışmış idi.

0 5 Cevap Yaz
Adnan

Çok haklısınız . daha önce çalışan Bayan şoförler olmuştu. daha sonra Melek Hanım özel halk otobüslerinde de çalıştı. şimdi tepebaşı belediyesinde çalışıyor. //// şu an yapılan haber ise sadece bir algı

0 1
Nurullah 21 Ocak 2020 08:37

ilk mi ? daha önce ES-ULAŞ'ta Çalışan bayanlar vardı.

0 4 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat