alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Eskişehir'de Barlar Sokağı çağrısı!

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'de Barlar Sokağı çağrısı!
A
a

Cumhuriyet Halk Partisi Eskişehir Milletvekili Dr. Jale Nur Süllü, Vural Sokak esnafını ziyaret ederek işletmecilerin açılma sürecinde yaşadığı sorunları dinledi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Eskişehir Lokantacılar Odası Başkanı Bahar Bilen ve Vural Sokak Dayanışma Derneği Başkanı Erdal Çelikman ile işletmecileri dinleyen Cumhuriyet Halk Partisi Eskişehir Milletvekili Süllü, yaşanan belirsizliklerin eğlence ve yeme içme sektörünü olumsuz etkilediğini söyledi.
Yeme içme ve eğlence sektörünün 16 ay önce küresel salgın sebebiyle yayınlanan bir genelge ile kapatıldığını söyleyen Jale Nur Süllü “Salgın tedbirleri kapsamında kapanan eğlence, yeme içme sektörü ve bu sektöre bağlı tedarik zincirinde binlerce kişi işsiz kaldı. İşletmeciler faturalar, kiralar, vergiler ve biriken borçları ile baş başa bırakıldı. Yeni normalleşme ile başlayan açılma sürecinde yaşanan belirsizlikler uygulamada mağduriyetler yaratmaya devam ediyor.” dedi.

VİRÜS 21.00’DAN SONRA MI BULAŞIYOR?
“Konuştuğumuz esnaflar yardım alamadığını belirtiyor. Bu çeşitli sektörlerde binlerce esnafımızı dinledik yardım aldığını belirten olmadı. Sosyal güvencesi olmayan binlerce müzisyen sektörün kapanması sebebiyle işsiz kaldı. Ekonomik açıdan zor günler geçiren müzisyenler evinin kirasını, faturalarını ödeyemedi. Genelgelerdeki belirsizliklerin yarattığı haksız rekabet, ruhsat farklılığı sebebiyle aynı işi yapan işletmelerin açılamaması devam eden sorunlar. Canlı müzik ile ilgili yaşanan baskı ve 21.00 olan kapanma saati sebebiyle işletme sahipleri “Virüs 21.00’dan sonra mı yayılıyor?” sorusunu soruyor. İşletmecilerimiz bu uygulamaların sağlıktan çok yaşam tarzına müdahale olduğu konusunda hem fikir. Eğlence, yeme – içme sektörüne yapılanlar sağlık önlemi olmanın ötesinde baskı rejimlerinin uygulamalarına benziyor. Sokağa çıkma yasağı saati 24.00'e kadar uzatılmalı, hijyen ve temizlik önlemleri alınması şartıyla mekanların kapanma saati de mağduriyet yaratmayacak şekilde düzenlenmeli.” diyen CHP Eskişehir Milletvekili Süllü, yaşanan tüm bu mağduriyetlerin giderilmesi için, işletme sahiplerinin Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde sesi olacaklarını belirtti.
Ariman web reklam 2
1000
icon
Es es 8 Haziran 2021 10:26

40 senedir burada yaşıyorum daha yakınından geçmedim gerek yok kapansın komple daha iyi

0 4 Cevap Yaz
ramazan 7 Haziran 2021 09:32

Alkole karşı olan zihniyet bu şekilde yasaklayacağını sanıyor.

8 2 Cevap Yaz
eskişehirli 7 Haziran 2021 09:30

Barlar sokagı sizin için çok önemli ise chp yönetimi olarak seçmeninize çagrıda bulunup bira festivali düzenleyin ekonomik olarak desdeklemiş olursunuz.

1 13 Cevap Yaz
Aslan 7 Haziran 2021 00:56

Barlar sokağı bela sokağı oldu inşallah hepsi kapanır

4 19 Cevap Yaz
Derbent 6 Haziran 2021 21:26

Evet 21 den sonra bulaşıyor sizden başka barlar sokağıni savunan yok

3 17 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat