alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Eskişehir'de balık fiyatları uçtu: Yüzde 70 artış var!

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'de balık fiyatları uçtu: Yüzde 70 artış var!
A
a

Eskişehir'de balık tezgahlarındaki fiyatlar görenleri şok ediyor. Lodosun ardından balık fiyatlarında yüzde 70 artı yaşandı

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Kıyı kesimlerinde etkili olan fırtına ve lodos Eskişehir’de balık fiyatlarını etkiledi.
Geçtiğimiz günlerde batı kesimlerde hâkim olan olumsuz hava koşulları, denizlerde şiddetli fırtınaya neden olmuştu. Birkaç gündür denizlerin durulmaması, balıkçıların demir atmasına sebep oldu.
Eskişehir’de uzun yıllardır balıkçılık yapan Ferhat Eskioğlu, balık fiyatlarının yükseldiğini belirterek, "Şu an fırtınadan dolayı balık çıkmıyor. Çıkan balık da ona göre pahalı geliyor. Fiyatlarımız yüksek. İstavrit ve hamsi tezgâha 30 liradan çıktı. Çupra ve levrek ise 70 lira oldu. Palamudu 35 liradan veriyoruz. Deniz düzeldiği zaman fiyatlar da düzelir diye umuyoruz. Balığın kulağına kar suyu girdiği zaman düzelir. Denizdeki lodos fiyatlarının yüzde 70 artmasına sebep oldu. Palamut ithal olduğu için doların yükselişi de onu etkiledi. Fakat vatandaşlar yine de balık almaya devam ediyorlar. İki kilo alacaklarına bir kilo alıyorlar, yine de balıktan vazgeçmiyorlar” diye konuştu.
Ariman web reklam 2
1000
icon
ismail 5 Aralık 2021 18:13

buradaki balıkçılar kadar kazık fiyata balık satan başka bir yer yok

0 0 Cevap Yaz
Vatandaş 5 Aralık 2021 12:49

Arkadaş al yarim kiko kıyma 1 hafta idare et

1 2 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Göksel Tantuni Eskişehir