alexa
Kazım Kurt - Odunpazarı Belediye Başkanı

Eskişehir'de Atatürk ile bir gün

Videoyu Aç Eskişehir'de Atatürk ile bir gün
A
a

Odunpazarı Belediyesi tarafından açılan ve müze niteliği taşıyan mekan Zeytindalı Çocuk Merkezi'nin öğrencileri tarafından gezildi. 

Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt önderliğinde, tarihi bölgede bulunan Yeşil Efendi Konağı “Atatürk ile Bir Gün” temasının işlendiği ve müze niteliği taşıyan bir eser haline getirildi. Türkiye’de bu kapsamda ilk kez kullanılan bir teknoloji ile ziyaretçilerine inanılmaz bir deneyim yaşatan bu eser, büyük ilgi görüyor. 

Açıldığı günden beri yoğun ilgi gösteren "Atatürk ile Bir Gün Galerisi", ziyaretçilerini ağırlamaya devam ediyor. Atatürk ile Bir Gün Galerisi’nin son ziyaretçileri Zeytindalı Çocuk Merkezi öğrenci ve velileri oldu. Atatürk ile Bir Gün Galerisi’ni gezen minikler ve öğrenciler, Kurtuluş Savaşı döneminde tanıklık etmiş askeri objeleri merakla inceledi. Cumhuriyete adım adım ilerlerken tarihe tanıklık eden bu objelerin aynı zamanda hikâyelerini de öğrenen minikler ve velileri, galeride yer alan tarihi objeler arasında adeta zaman yolculuğuna çıktı. Atatürk ile Bir Gün Galerisi’nden çok etkilenen minikler ve aileleri, Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt’a teşekkür etti. 
 
1000
icon
Mehmet KILINÇ 8 Eylül 2018 18:51

🇹🇷 ATATÜRK İLE BİR GÜN 🇹🇷 Teması için Sayın Başkana çok çok teşekkür ederiz. Bu tür etkinliklerin devamını dileriz. . .

0 7 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Ahmet Ataç
Final Akademi Okulları
Ahmet Ataç - Hayat Tepebaşı'nda Güzel