alexa
Fast Express tepe banner kampanya

Eskişehir'de artık zorunlu! Valilikten flaş uyarı!

Videoyu Aç Eskişehir'de artık zorunlu! Valilikten flaş uyarı!
A
a

Eskişehir Valiliği, yaptığı flaş uyarı ile kentimiz genelinde sokağa çıkarken maske kullanımının zorunlu hale getirildiğini açıkladı

Eskişehir Valiliği, yaptığı flaş uyarı ile kentimiz genelinde sokağa çıkarken maske kullanımının zorunlu hale getirildiğini açıkladı. Valilikten yapılan açıklamada, "İlimiz genelinde ikinci bir düzenlemeye kadar maske takmak zorunlu hale getirilmiştir. Lütfen maske kullanımına, sosyal mesafeye ve hijyen kurallarına uyalım, uymayanları nazik bir şekilde uyaralım." ifadelerine yer verildi.

25 ilde zorunlu
Yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı tek başına koruyucu özelliği olmayan ancak sosyal mesafe kuralıyla virüsle mücadelede önemli bir tedbir olarak öne çıkan maske kullanımı, 25 ildeki hıfzıssıhha kurulu tarafından zorunlu hale getirildi.

"Kontrollü sosyal hayat" sürecinde pazar yerleri, marketler, AVM'ler, toplu ulaşım araçları, taksiler, kuaförler ve berberlerde zorunlu olan maske kullanımı, bazı illerde hıfzıssıhha kurulları tarafından sokağa çıkıldığında da mecburi tutuluyor.

Türkiye genelinde şu ana kadar Hıfzısıhha Kurulları tarafından, 10'u büyükşehir olmak üzere 25 kentin her yerinde, İzmir'in de aralarında bulunduğu 13 şehirde ise bazı noktalarda maskesiz dolaşmak yasaklandı.

25 ilde maske zorunluluğu

Büyükşehirler Aydın, Balıkesir, Denizli, Eskişehir, Kahramanmaraş, Kocaeli, Konya, Muğla, Sakarya ve Şanlıurfa'nın yanı sıra Adıyaman, Afyonkarahisar, Amasya, Bolu, Bartın, Burdur, Düzce, Isparta, Gümüşhane, Karabük, Kastamonu, Kırklareli, Rize, Siirt ve Uşak'ta sokağa çıkanlar maske takmak zorunda.

Maskesiz sokağa çıkmanın yasaklandığı 25 ilin yanı sıra İzmir, Gaziantep, Giresun, Karaman, Kayseri, Ordu, Trabzon, Tunceli, Van, Kırıkkale ve Manisa'nın merkez ve bazı ilçelerindeki bir kısım cadde ve sokaklarda, ayrıca Bitlis'in Tatvan ilçesi ile Çanakkale'nin Bozcaada ve Gökçeada ilçelerinde maske kullanımı zorunlu hale getirildi.

Denetimlerin arttırıldığı maske kullanımı konusunda uyarıları dikkate almayanlara para cezası kesiliyor.

 

Kaynak : AnadoluGazetesi.com
1000
icon
ess 21 Mayıs 2020 11:28

takan yok maskeyi. kimisi de takmış ama hangi akla hizmet çenesinin altına sıyırmış?? cezai uygulamalar yapılmalı her mahalle için.

0 1 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat