alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Eskişehir'de artık yenisini almak yok, tamir ettirmek var!

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'de artık yenisini almak yok, tamir ettirmek var!
A
a

Eskişehir'de kış aylarının gelmesi ve soğuk havaların etkisini arttırmasıyla işlerinin arttığını belirten ayakkabı tamircileri, tasarruf etmek isteyenlerin eskilerini tamir ettirdiğini söyledi

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Hava sıcaklıklarının düşmeye başladığı Eskişehir'de tasarruf etmek isteyen vatandaşlar, çözümü eski kışlık ayakkabılarını tamir ettirmekte buldu. Eskişehir’in Sıcak Sular bölgesinde uzun yıllardır ayakkabı tamirciliği yapan Satılmış Öner, soğuk havaların şiddetini arttırmasıyla birlikte işlerinin yoğunlaşacağını ifade etti. Hareketliliğin başladığını aktaran Öner, ayakkabı tamirinde eski günlere dönüşün hissedildiğini dile getirdi.

“Daha çok ayakkabı tabanı ağırlıklı işler geliyor”
Öner, vatandaşların dükkana gelme nedenlerinin geçmişe göre değiştiğini vurgulayarak, "Yapılan iş, tamirat konusuna göre değişiyor. Fermuar takma işlemleri oluyor veya sağında solunda parçalanma olan ayakkabılarda mesela içlerine parça koyarak düzgün bir şekilde müşteri isterse dikiş atıyorum. Çünkü bazı insanlar dikiş konusunda titiz olabiliyor. Kışlık ayakkabının dışından dikiş izinin gözükmesini istemiyor. O durumlarda dikiş atmamıza gerek kalmıyor. İnsanlar daha çok kış aylarının gelmesinden dolayı fermuar taktırmaya geliyor. Ayakkabı tabanı ağırlıklı işler geliyor. Tabanı eskimiş kışlık ayakkabılarda bizde yeni malzeme olduğu için tüm tabanı değiştiriyoruz. Kışlık ayakkabıların sağlam olması açısından biz elimizden geldiğince deri kullanmaya çalışıyoruz. Suni deri kullanımında kışlık ayakkabının kullanım süresinde büyük bir azalma meydana geliyor. Tabii ki tüm bu faktörler ayakkabının sahibi olan kişinin kullanım durumuna göre farklılık gösterebilir" dedi.

 
Ariman web reklam 2
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Göksel Tantuni Eskişehir