alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Eskişehir de aralarında! THK'nın hesaplarına bloke konuldu

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir de aralarında! THK'nın hesaplarına bloke konuldu
A
a

SGK, prim borçlarını ödeyemeyen Türk Hava Kurumu ve THK Üniversitesi'nin tüm hesaplarına bloke koydurduğu iddia edildi. Bloke konulan iller arasında Eskişehir’in de bulunduğu öne sürüldü.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Sözcü Gazetesi’nin haberine göre, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), prim alacaklarını tahsil edemediği Türk Hava Kurumu ve THK Üniversitesi’ne haciz kararı aldırdı ve tüm hesaplarına bloke koydurdu. Karar, THK Genel Merkezi çalışanlarının Temmuz ayı maaşları ödendikten birkaç saat sonra uygulandı.

MAAŞLARIN YÜZDE 40’I ÖDENEBİLDİ
THK Üniversitesi öğretim üyesi ve çalışanlarının maaşlarının ise arife günü yüzde 40’ı ödenebildi. THK’nın 81 ildeki tüm il ve ilçe şubelerinin de hesaplarının bloke edildiği öğrenildi. Şubelerin bir süredir hacizler nedeniyle hesaplarına para yatıramaz hale geldiği belirtiliyor. THK ve SGK’dan resmi bir açıklama yapılmazken, THK Genel Merkezi’nin 26 milyon TL ve THK Üniversitesi’nin 85 milyon TL prim borcu olduğu iddia edildi. Üniversite’nin kurulduğu 2011 yılından bu yana neredeyse hiç prim ödemediği belirtilirken, THK Eskişehir Şubesi’nin de hesaplarına bloke konulduğu iddialar arasında…
1000
icon
Erhan 16 Temmuz 2022 12:48

Bu kurumu kurtarsın diye, kayyum atamışlardı. Noooldu? Kayyum hesabı yanlış yapmış anlaşılan ki şimdi paralara el konmuş.. Batmasın diye kayyum atanan kurumun haline bak! Daha kayyum varken titaniğe dönüşmüş.

6 4 Cevap Yaz
Salih

Kayyum a gelene kadar o kurban dergilerinin tirilyonlarını kimler yedi acaba, onu sorgulayın.

1 1
Erhan

Kim yiyecek ? Bugün dört beş maaş avanta kim alıyorsa, trilyonlarıda onlar yedi. Anladınız mı?

1 0
Para babası 16 Temmuz 2022 12:16

Memlekette bazen iyi şeylerde oluyor. Akşama kadar volta atmaktan başka bir iş yapmadan havadan milyarları kazananlar birazda parasız kalsınlar veya babalarına söylesinler, başka bir kurumun başına geçsinler

1 9 Cevap Yaz
FAHRETTİN 16 Temmuz 2022 12:08

Çok iyi olmuş, arpalıktan 35 bin tl maaş alanlar artık o arpa maaşı alamayacaklar

1 13 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat