alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Eskişehir'de ağaçlara kış bakımı

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'de ağaçlara kış bakımı
A
a

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, her yıl olduğu gibi bu yıl da ağaçların bakım ve budama çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Bitkilerin dinlenme mevsimi olan kış döneminde yapılan çalışmalar ile ağaçların sağlıklı olmaları sağlanıyor.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı ekipleri cadde ve bulvarlardaki ağaçların budama işlemlerini aralıksız sürdürüyor.

Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluğunda bulunan cadde ve bulvarda budama işlemlerinin devam ettiğini belirten yetkililer, budama işleminin ağaçların gelişimini kuvvetlendirerek, sağlıklı kalmaları amacıyla yapıldığını ifade ettiler.

     Ağaçların dinlenme dönemi olan kış mevsiminde ağaçların korunmasını, halk sağlığını ve çevre düzenlemesini ön planda tutan ekipler, budama ve bakım faaliyetlerine ağırlık verirken bu kapsamda Emek mahallesinde çalışmalarını yoğunlaştırdı. Ekipler ağaçların kök ve tepe dengesini sağlamak amacıyla budama çalışmaları yaparken, ağaçların budanan kısımlarını ise daha sonra aşı macunu ile kapatıyor.

  Büyükşehir Belediyesi yetkilileri ayrıca, kent genelinde devam eden ve budama çalışması yapılan caddelerde vatandaşları araçlarını park etmemeleri konusunda uyardı.

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat