alexa
ES TV Frekans Güncellemesi destek hattı açıldı

Eskişehir'de 35 yıldır çözülemeyen sorun

Videoyu Aç Eskişehir'de 35 yıldır çözülemeyen sorun
A
a

Üzerinde yol, kaldırım ve yeşil alan bulunan bölge arazi sahipleri tarafından özel mülkiyet olduğu gerekçesi ile araç ve yaya geçişine kapatıldı.  

Anadolu Üniversitesi Yunus Emre Kampusu Ana Kapısının tam karşısında yer alan yol, kaldırım ve yeşil alandan oluşan bölge, özel mülkiyet olduğu gerekçesiyle araç ve yaya geçişine kapatıldı. Edinilen bilgiye göre; bir kısmını Karayollarının yol olarak değerlendirdiği arazinin bir kısmını ise Tepebaşı Belediyesi yeşil alan olarak belirledi. Karayolları düşük bir ücretle de olsa satın almayı gerçekleştirirken Tepebaşı Belediyesi henüz gerekli işlemleri gerçekleştirmedi. 35 yıldır çözülemeyen sorun nedeniyle hisse sahipleri ortak hareket etme kararı alarak, kendi mülkiyetleri içinde yer alan bölgeyi tel örgü ile kapattı. Ayrıca hisse sahipleri hukuki işlemleri başlatmaya hazırlanıyor. Alanın "Özel Mülkiyet" uyarı levhaları asılarak, tel örgü ile kapatılmasından dolayı araçlar ve yayalar yollarını değiştirmek zorunda kalıyor. Kaldırımların bir kısmının da tel örgülerin arkasında kalması nedeniyle zaman zaman çevre yoluna inmek zorunda kalan yayalar ise sorunun bir an evvel çözülmesini istiyor.
 
1000
icon
ESKİŞEHİR SEVDALISI 2 Ağustos 2018 08:19

BELEDİYELER YILLARDIR PARALARI HAR VURUP SAVURACAĞINA ,SEYAHATLERDE KEYİF ÇATACAĞINA BU PARALARI ACİL KAMULAŞTIRMA YAPSAYDI ESKİŞEHİRİN VİTRİNİ BU NOKTA BÖYLE ZAVALLI HALE GELMEZDİ.. MAKAM KEYFİNE,,TATİLLERİNE ARA VERİP BÖLGENİN KEPAZELİĞİNE BİR BAKSINLAR...

0 0 Cevap Yaz
adı üzerinde? 31 Temmuz 2018 08:29

E adı üzerinde ÖZEL MÜLKİYET?? Biz komünist ülke miyiz de devletin yöneticileri istediği yere gelip çökecekler? Özel mülkiyet yasası var ama Türkiye gibi ortadoğu ülkelerinde pek bilinmez. ABD'de kişinin bahçesine girdiğin anda kurşunu yesen kimse karşı bir şey diyemez.

2 2 Cevap Yaz
Alp 31 Temmuz 2018 01:27

İşte kuru kuruya ideolojinin sonu.20 yıldır eskişehirin önü tıkalı.Bu kafayla heykel karnımızı doyurur.

3 6 Cevap Yaz
Erkut

Çok haklısınız 👏👏

0 3
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat