alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Eskişehir'de 15 okulda koronavirüs karantinası!

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'de 15 okulda koronavirüs karantinası!
A
a

Covid-19 önlemlerinin yetersiz olduğunu söyleyen Eğitim Sen Eskişehir Şube Başkanı Faik Alkan, “Okulları açık tutmak için öğretmenler, idareciler mücadele ediyor” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Eğitim Sen Eskişehir Şube Başkanı Faik Alkan, okullardaki Covid-19 önlemleri ve karantinaya alınan sınıflar hakkında açıklama yaptı. Birçok önlemin kağıt üzerinde olduğunu belirten Alkan, “Eskişehir’de her sabah birkaç okuldan sınıf karantina, vaka haberleri geliyor. Şubemize ulaşan bilgilere göre 15 devlet ve özel okulda sınıf karantinası uygulanıyor. Okulları açık tutmak temel hedef ise acil bir eylem planı hayata geçirilmelidir. Taleplerimiz çok rasyonel ve hayata geçirilmesi halinde okulları açık tutabiliriz” diye konuştu.

EN TEMEL SORUN HAVALANDIRMA
Alkan okullarda yaşanan sıkıntıları ve alınması gereken önlemleri şu şekilde sıraladı: “En temel sorun havalandırma ve uzun süren derslerdir. Servisler çok kalabalık ortalamanın üzerinde öğrenci araçlarda bulunmakta. Okullara giriş ve çıkışlarda denetim sorun. Özel kurslar denetimsiz. Müfredat sadeleştirilmelidir. 30 dakika ders süresi, okul öncesinde 40 dakika ve 10 dakika teneffüs. Ödenek, yardımcı hizmetli sorunu bir an önce çözülmeli. Gerekirse ikili eğitime geçilmeli ve bunun için de yeterli öğretmen ataması yapılması gerekmektedir.”
Kaynak : Meltem Karakaş Kaya
Ariman web reklam 2
1000
icon
Çiftelerli 17 Eylül 2021 16:26

Hocam doğru söylüyonda bu milli eğitim le bu kadar

2 2 Cevap Yaz
ahmet çam 17 Eylül 2021 15:52

veliler bıktı online eğitim zor bir süreç ancak aşısız olan çocuklar çok büyük risk altında.

2 2 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat