alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Eskişehir’de ‘Yüzüme Bak’ sergisi sanatseverlerle buluştu

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir’de ‘Yüzüme Bak’ sergisi sanatseverlerle buluştu
A
a

Eskişehir'de ‘Yüzüme Bak’ adlı 4’üncü kişisel sergisiyle sanatseverlerle buluşan Ressam Gülser Tuna, ülkenin yaşadığı acılardan yola çıkarak yaptığı eserleri deniz temasıyla birleştirdi.

Sütiş Eskişehir
Ressam Gülser Tuna’nın, ‘Yüzüme Bak’ adlı 4’üncü kişisel sergisi sanatseverlerle buluştu. Tuna, ülkenin yaşadığı acılardan yola çıkarak yaptığı eserleri deniz temasıyla birleştirdiğini ifade ederek, “Sanatla iyileşmeye çalışacağız” dedi.
Ressam Gülser Tuna, 4’üncü kişisel sergisini Tepebaşı Belediyesi Atila Özer Karikatürlü Ev’de açtı.  ‘Yüzüme bak’ adlı serginin açılışına Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç ve sanatseverler katıldı. Tuna’yla birlikte sergideki resimleri inceleyen Başkan Ataç, eserler hakkında bilgi aldı. 

"ACILAR HİÇ BİTMİYOR"

Pandemi döneminden önce başladığı çalışmalarında kadın cinayetleri, mülteciler, Suriyelilerin göçleri, çocuk istismarları ve kendisini etkileyen toplumsal sıkıntılardan yola çıktığını ifade eden Tuna, “İçimdeki bitmeyen acıyı bütün toplum yaşıyor aslında. Konuşarak ya da yazarak değil çizerek aktarmaya çalıştım. Ülkemizde acılar hiç bitmiyor. Bu konu bittikten sonra kendimizi iyi hissetmek için denizin içindekileri yansıtmaya çalıştım. Son 1 aydır yaşadığımız depremler bütün toplumu çok etkiledi. Hepimizin başı sağ olsun. Çok canımız yanıyor ama sanatla iyileşmeye çalışacağız” dedi.
 

 
Kaynak : M. ANIL AKSOY
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat