alexa
Fast Express tepe banner kampanya

Eskişehir'de "yoksulluğun fotoğrafı"

Videoyu Aç Eskişehir'de "yoksulluğun fotoğrafı"
A
a

Eskişehir’de geçtiğimiz günlerde çekilen bir fotoğrafı göstererek basın açıklaması yapan İYİ PARTİ Odunpazarı İlçe Başkanı Zafer Tuna, “Ülkemizin gerçek gündemi bu fotoğrafta görülen işsizliktir, yoksulluktur, açlıktır” dedi.

Eskişehir ekonomi haberleri

İYİ PARTİ Odunpazarı İlçe Başkanı Zafer Tuna, geçtiğimiz günlerde Eskişehir’de bir kadının çöpleri karıştırırken çekilen ve fotoğraflarını basın mensupları ile paylaştı.

“Bu fotoğraf, ülkemizde açlık sınırı altında yaşayan 16 milyonun fotoğrafıdır” diyen Tuna, Türkiye’de insanların her geçen gün yoksullaştığına dikkat çekti. İnsanların çaresizlik içinde yaşam mücadelesi verdiğini ifade eden Tuna, “Hükümetin bir taraftan ekonomide üretim ve geliri artıracak kabiliyetinin bulunmadığı, diğer taraftan üretilen gelirin adil bölüşümü ile ilgili politikasının bulunmadığı gerçeği vardır. Bu fotoğrafın gerisinde, sürdürülebilir yoksulluk politikası ile ‘ OY’ için sömürülen insanların yardıma muhtaç ve mahkum bırakıldığı gerçeği vardır. İnsanlar çöplükte yiyecek ararlarken bile, belediyelerin yardımlarını engellediler. İnsanlarımız çöplükte ekmek ararlarken, bu yoksulluğun üzerine virüs salgını nedeni ile 400 bin işyeri kapandı.2 milyon insan işsiz kaldı. Salgın sonrası ekonomik daralma nedeni ile ayrıca 3,2 milyon çalışanın işsiz kalacağı tahmin ediliyor. Tüm bu beklenen olumsuzluklar karşısında hükümet gerçekçi ve sürdürülebilir plan ve programlar yapmak yerine, katma değersiz yatırımlara ihalelere devam ediyor” diye konuştu. 
Kaynak : Meltem Karakaş Kaya
1000
icon
saffet 30 Mayıs 2020 21:55

belediyeler ihtiyaclarını karşılıyordu acaba kimin diye düşünmeye başladım

0 2 Cevap Yaz
vahvah 29 Mayıs 2020 10:53

vah canım resmin çekildiği yer e bakın marketin köşesi toplayanlar romen veya suriyeli ler onları bolu da n kovalayan denize girmelerini yasaklayan zihniyet çöp toplarken karalama uğruna resimlerini çekiyor bu siyaset ise nalet olsun

0 2 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat