alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Eskişehir'de "her yer kapansın" isyanı!

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'de "her yer kapansın" isyanı!
A
a

Eskişehir Pazarcılar Odası Başkanı Mehmet Çiçek, hafta sonu pazarların kapatılıp marketlerin açık olmasına tepki göstererek “Kapanacaksa her yer kapansın. Böyle haksız rekabet oluyor” dedi

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Eskişehir Pazarcılar Odası Başkanı Mehmet Çiçek, hafta sonu pazarların kapatılıp marketlerin açık olmasına tepki göstererek “Kapanacaksa her yer kapansın. Böyle haksız rekabet oluyor” dedi.
Hafta sonu marketlerin açık diğer işletmerin kapalı olmasının haksız rekabete neden olduğunu belirten Pazarcılar Odası Başkanı Mehmet Çiçek, “Zor bir süreç yaşıyoruz. Madem bu hastalık bitecekse kısıtlamalar tamamiyle kesecekse hafta sonu kısıtlaması yerine tamamen kapatılsın istiyoruz. Cumartesi Pazar günleri marketler haksız rekabete neden oluyor. pazarlarda domates 5 lira 6 lira marketlerde 10 lira. Hafta sonu vatandaşlar eline bir ekmek bir domates alaıp marketlere gidiyor bu da bizi çok üzüyor. Hafta sonu pazarlarımız kapalı. Biz üreticiden aldığımız mal cumartesi Pazar evimizde bekliyor. O da haksız rekabete neden oluyor. Kapanacaksa her yer kapansın. Sadece biz değil. Marketler de fırsatçılık yapılıyor. Eskişehir’de insanlar kıt kanaat geçiniyor. Bir de marketlere yönlendiriliyor. Bu da bizleri üzüyor. Cumhurbaşkanımızın bu yasayla alakalı yanlıştan döneceğine inanıyoruz. Biz Türkiye Pazarcılar Federasyonu olarak bu konuyla ilgili İçişleri Bakan Yardımcımızla görüştük, dosyamızı ilettik” ifadelerini kullandı.

 
Kaynak : Esra Ünlü
Ariman web reklam 2
1000
icon
ESES 21 Nisan 2021 10:05

birçok ilde pazar yok bizim şehrimizde kurulan pazarlar amacının dışında gezmek için kullanılıyor. Markette ne kadar gezebilirsin.

0 0 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat