alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Eskişehir'de, 75 yaşında her gün 10 kilometreyi bunun için yürüyor

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'de, 75 yaşında her gün 10 kilometreyi bunun için yürüyor
A
a

Eskişehir’de, emekliliğindeki boş zamanını değerlendirmek isteyen 75 yaşındaki Hüseyin Özçelik, günde 10 kilometre yürüyerek çöp konteynerlerinden pet şişe ve teneke kutu topluyor.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Eskişehir’de, emekliliğindeki boş zamanını değerlendirmek isteyen 75 yaşındaki Hüseyin Özçelik, günde 10 kilometre yürüyerek çöp konteynerlerinden pet şişe ve teneke kutu topluyor.
Eskişehir’de 20 yıl boyunca hamallık yapan Hüseyin Özçelik, eşinin 1994 yılında vefat etmesinin ardından boş zamanlarını değerlendirmek için pet şişe ve teneke kutu toplamaya başladı. Emekliliğini evinde oturarak geçirmek istemediğini kaydeden 75 yaşındaki Özçelik, günde 10 kilometre yürüyor. Genellikle Gültepe, Yenikent ve Yıldıztepe mahallelerinde toplayıcılık yapan Özçelik, sürekli hareket halinde olmanın sağlığı için de faydalı olduğunu belirtti. 1 çocuk babası olan Hüseyin Özçelik, kendisi gibi tüm emeklilerin bir uğraş bulması gerektiğini söyledi.

“Benim gibi herkese bir uğraş bulmasını tavsiye ederim”
Toplayıcılık yaparken kendisini faydalı hissettiğini aktaran Hüseyin Özçelik, “Eşim sayesinde yıllar önce Çorum’dan Eskişehir’e yerleştim. Eşim vefat ettikten sonra kendime bir uğraş arıyordum. Sonra mahallelerdeki çöplerden plastik şişe ve teneke malzemeleri toplamaya başladım. Böylelikle hem kendimi faydalı hissetmeye hem de emekliliğimdeki boş zamanımı değerlendirmeye başladım. Sağlığım için de çok iyi. Bazen tava, tencere gibi ürünler olduğunda ihtiyaç sahipleri benden istiyor ben de yardımcı oluyorum. Günde 8-10 kilometre yürüyorum. Benim gibi herkese bir uğraş bulmasını tavsiye ederim. Ben bunu buldum” dedi.
1000
icon
Esk26 4 Eylül 2022 21:24

Belkide ihtiyacı var yetiremiyor da olabilir. Soyleyememiştir belki.

1 0 Cevap Yaz
Ah dayıcım ahhh 4 Eylül 2022 11:36

Günlük 10 kilometre yürüyüş yapıyorsa gerçekten 75 yaş için mükemmel bir durum. Maşalllah nazar değmesin. Ama dayı o yaştan sonra, o sağlıklı vücuduna çöplerden mikrop kaptırırsa geri dönüşü olmaz maalesef. Bence bu dayı başka bir uğraşı bulsa kendine daha iyi olur. Şu an resmen türlü hastalığa davetiye dağıtarak yaşıyor. Allah bi 75 yıl daha ömür verecek değil ya, bari kalan ömrüne yazık etmese

1 10 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat