alexa
Eskişehirspor'a destek ol, SMS gönder

Eskişehir çevre yolunda hız limiti değişti!

Videoyu Aç Eskişehir çevre yolunda hız limiti değişti!
A
a

Eskişehir’den geçen çevre yolundaki hız sınırı Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) tarafından 15 Mart 2018 tarihinden itibaren uygulanmak üzere saatte 82 kilometreye çıkarıldı. Otomobil, minibüs, otobüs, kamyonet ve panelvan araçlar yüzde 10’luk opsiyonla birlikte 90 kilometre hız yapabilecekler.

Eskişehir İl Emniyet Müdürlüğünün, Karayolları Genel Müdürlüğünün sorumluluğundaki taşıma kapasitesi yüksek bölünmüş yollarda hız limitinin artırılması isteği UKOME Genel Kurulunun 21 Şubat 2018 tarihli toplantısında ele alınarak, saatte 82 kilometre hıza çıkartıldı.
Ticari araçlara konulması gereken kamera ve kayıt cihazları standartları hakkındaki genelgeye ilişkin kararın güncellemesi yönündeki İl Emniyet Müdürlüğünün isteği de UKOME Genel Kurulunda görüşülerek karara varıldı. Daha önce yapılan toplantıda, Resmi Gazetede yayınlanan Okul Servis Araçları Yönetmeliğinde belirtilen tarih ve kriterler esas alınarak, İl sınırları içinde yolcu taşımacılığı yapan araçlara kamera ve kayıt cihazları takılması zorunluluğu genelgede belirtilen 31 Aralık 2019 tarihine kadar gerçekleştirilmesine karar verilmişti. Bu tarih 1 yıl öne çekildi ve 31 Aralık 2018 tarihine kadar söz konusu servis araçlarına kamera takılacak.

Dünyaca ünlü ansiklopedi tam 30 yıl önce Eskişehir için bunları yazdı...

1000
icon
ali kodan 26 Şubat 2018 15:26

Otomobil, minibüs, otobüs, kamyonet ve panelvan araçlar yüzde 10’luk opsiyonla birlikte 90 kilometre hız yapabilecekler. diye yazmış. otomobille kamyonetin hız limitleri aynı mı? böyle bir şey var mı?

0 0 Cevap Yaz
Mustafa kelebek 26 Şubat 2018 12:45

Ne oldu bizim kuzey çevre yolu stadın yeri mevdan olacaktı dursunamı sipariş verdiler uyutma taktiği

4 1 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat