alexa

Eskişehir çevre yolunda büyük tehlike...

Videoyu Aç Eskişehir çevre yolunda büyük tehlike...
A
a

Karayolları tarafından yapılan Eskişehir - Ankara çevre yolu üzerinde bulunan Baksan Köprüsü hala onarılmadığı için tehlike saçmaya devam ediyor. 

Eskişehir Ankara çevre yolu üzerinde bulunan Baksan Köprüsü hala onarılmadığı için tehlike saçmaya devam ediyor. Daha önce hasar gören ve geçici olarak onarılan köprü adeta faciaya davetiye çıkarıyor. Köprünün altından geçen kamyon ve tırların geçiş yaparken alt kısma sürttüğünü ya da çarptığını söyleyen vatandaşlar, bağlantı yolundaki toprak istinat duvarının da her an çökme ihtimalinin olduğunu belirterek yetkililere seslendi.  Daha önce de İnşaat Mühendisleri Odası tarafında açıklama yapılan ve “çevre yolu üzerinde Uluönder Mahallesi ile Baksan Sanayi sitesini bağlayan karayolu köprüsünde şubemiz tarafından yapılan incelemede ağır hasar oluştuğu gözlenmiştir. Çarpma sonucu olduğu belirlenen bu hasarın bir kirişte çok ağır, iki kirişte ise hasar meydana getirdiği tespit edilmiştir. Üzerinde yoğun ve ağır tonajlı taşıt ve yaya trafiği mevcut olan köprüdeki bu hasarlar taşıyıcı sistemi zayıflattığı gibi can güvenliğini de tehdit etmektedir. Köprünün bir an önce trafiğe kapatılması gerekmektedir” ifadeleri kullanılan köprünün ne zaman onarılacağı ise merak konusu.


 
Kaynak : Anadolu Gazetesi
1000
icon
Ali 3 Ocak 2019 09:59

Batıkent Ümit hastanesi kavşağının açılması için gerekli düzenlemenin yapılması gerekiyor. Ümit hastanesi kavşağı batıkent girişi kapandığından bu yana haberde bahsettiğiniz köprüden çamlıca ve batıkent girişleri yapılıyor. Bu köprüde yaşanacak bir olumsuzluk trafik akışını çok etkileyecektir.

0 1 Cevap Yaz
Mehmet Kara 2 Ocak 2019 11:01

Bu köprü tamir edilmişti ancak bir kaç sene geçmeden tekrar aynı durum oluştu. Köprü alçak olduğu için yüksek araçlar geçerken çarpıyor. Köprüyü yükseltmeniz yada yolu aşağıya düşürmeniz gerekiyor. Batıkent ümit hastanesi girişinide içine alacak şekilde yolu aşağıya düşürülmesi ve batıkentin kapatılan ümit hastanesi kavşağına araçlar için üst geçit yapılması (tepebaşı istikametinden batıkente geçiş için) trafik akışa için gereklidir.

2 3 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat