alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Eskişehir Büyükşehir Meclisi olağanüstü toplandı!

Videoyu Aç Eskişehir Büyükşehir Meclisi olağanüstü toplandı!
A
a

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi olağanüstü toplandı. Toplantıda ESGAZ'ın tüm genel kurul toplantılarında ve yönetim kurulunda belediyeyi temsil etmek üzere Yılmaz Büyükerşen'e yetki verildi

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Eskişehir Büyükşehir Belediye Meclisi Mart ayında olağanüstü toplandı. Yılmaz Büyükerşen başkanlığında toplanan meclis oturumunda tek konu gündeme geldi. Esgaz - Eskişehir Şehiriçi Doğalgaz Dağıtım Ticaret ve Taahhüt Anonim Şirketi'nin tüm genel kurul toplantılarında ve yönetim kurulunda Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'ni temsil etmek üzere Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’in  yetkilendirilmesi ile ilgili konu görüşüldü.

MECLİSTEN YETKİ ALMASINA GEREK YOK
Konuyla ilgili görüşlerini açıklayan ve durumun hukuka aykırı olduğunu söyleyen Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, “AKP ve hükümet belediye meclislerini çalışamaz hale getirmek istiyorsa bunu açıkça ortaya koymalıdır. Belediye Başkanları halkın oylarıyla seçildi. İşi değiştirmeye çalışıyorlar. Esgaz’ın yaptığı bunun tamamen dışında bir şey. Türkiye'de hukuku savunacaksak her alanda bu mücadeleyi yapmak zorundayız. Halkın oylarıyla seçilen belediye başkanı belediyeyi her ortamda temsil eder. Bunun için meclisten yetki almasına gerek yoktur” dedi.

OY BİRLİĞİYLE KABUL EDİLDİ 
AK Partili Orhan Durmuş ise konuyla ilgili şöyle konuştu: “Hükümetimizin belediye meclislerini çalıştırmamak gibi bir düşüncesi asla olamaz. Meselenin bize göre iki boyutu olabilir. Birincisi, bazen kurulla hukuki normların biraz katı bir şekilde yorumlayabiliyorlar. Bazen bankalardan kredi almak konusunda meclis kararı istenebiliyor. Evet bize göre de gereksizdir ama olabiliyor." Konuşmaların ardından ilgili madde oy birliğiyle kabul edildi. 

 
Kaynak : Meltem Karakaş Kaya
Ariman web reklam 2
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat