alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'nden önemli duyuru: Kapatıldılar!

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'nden önemli duyuru: Kapatıldılar!
A
a

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, sorumluluk alanındaki parkların vatandaşların girişine kapatıldığını ayrıca ESMEK'in de yüz yüze eğitim ve atölyelere ara verdiğini açıkladı

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Eskişehir haberi: Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, sorumluluk alanındaki parkların vatandaşların girişine kapatıldığını ayrıca ESMEK'in de yüz yüze eğitim ve atölyelere ara verdiğini açıkladı.
İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulunca Koronavirüsle (COVID-19) mücadele kapsamında 5 Nisan 2021 tarihinde alınan karar ile ilimizde bulunan park, bahçe, tematik park, mesire alanları vb. yoğunluk oluşturan alanlara girişlere kısıtlama getirildi. Ayrıca eğitimdeki kısıtlamalar nedeniyle ESMEK de yüz yüze eğitim ve atölyelerine ara verdi.
Büyükşehir Belediyesi sosyal medya hesaplarından yapılan duyuru ile Sazova Bilim Kültür ve Sanat Parkı, Kentpark, Uluönder Parkı, Yenikent Parkı, Şehri Aşk, Büyükpark başta olmak üzere kent genelindeki tüm parklar vatandaşların girişlerine kapatıldı. Parklarda gerçekleştirilen Sağlıklı Yaşam İçin Güne Sporla Başlıyoruz etkinlikleri de iptal edilirken, Hayvanat Bahçesi de bu süreçte ziyaretçi kabul edemeyecek. Konuyla ilgili İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu’nun almış olduğu 16 numaralı kararı hatırlatan Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, belediyenin sorumluluk alanında bulunan Mamuca Piknik Alanı’nın da 1 yıldan fazla süredir hizmete kapalı olduğunu ifade ettiler. Yetkililer ayrıca alınan karar gereği ESMEK bünyesinde verilen yüz yüze eğitimlerin de durdurulduğunu, kursiyerlere ESMEK tarafından gerekli bilgilendirmenin yapılacağını belirttiler.
Eskişehir’de vaka sayılarının 10 kat arttığına dikkat çeken yetkililer, vatandaşları maske, mesafe ve hijyen kurallarına uymaları konusunda bir kez daha uyardılar.
 
Ariman web reklam 2
1000
icon
Adnan 6 Nisan 2021 16:29

tramvaylarada yolcu sayısı kısıtlaması gelmeli artık

0 1 Cevap Yaz
Esk 6 Nisan 2021 15:34

Evet vakalar artiyor olabilir ama avmler, mekanlar acikken insanlarin kafa dagitmaya, hava almaya, cocuklariyla acik havada vakit gecirmeye ciktigi yerleri kapatmak GERCEKTEN COK MANTIKLI.

0 2 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat