alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Eskişehir bunu başaramıyor!

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir bunu başaramıyor!
A
a

MHP Eskişehir İl Başkanı İsmail Candemir “Hep söylüyoruz sadece şu anki 7 vekilimizin dışında Eskişehirli olup Eskişehir’le bağlantısı olan diğer vekillerimiz de var. Ne yazık ki Ankara'da bu lobi oluşturulamadı” ifadelerini kullandı

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı İsmail Candemir gündeme dair değerlendirmesinde ilk olarak MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin ‘Çağrım Sana’ kampanyası ile ilgili bilgi verdi.  Kampadaki amacın toplumsal dayanışmayı artırmak olduğuna vurgu yapan Candemir, Geçmiş Türk tarihine ve dünya tarihine de baktığımızda bu tip sıkıntıların aşılmasında toplumsal dayanışma çok önemli. Aslında ‘Çağrım Sana’ kampanyası daha önce Genel Başkanımızın değişik konularda verdiği mesajlarla toplumun dayanışmasını ön plana çıkartacak şeyleri gündeme getiriyoruz. En son yapılan kampanyada bunu gündeme getirmek için… Milli konularda bir olalım, beraber olalım birlikte hareket edelim diyerek tüm Türkiye’de eşgüdümlü olarak yapılmış bir kampanya. Etkisi ve tepkisi çok olumlu oldu. İnşallah bundan sonraki süreçte seçime kadar bu tip kampanyalar devam edecek” dedi.

EYLÜL’DE HAREKETLENECEK
Yaklaşan seçimler ilgili parti olarak çalışmalarından bahseden Candemir, “Özellikle 2 senelik pandemi döneminde siyaset yapamadık. Siyaset yapamadık derken; vatandaşla çok bir araya gelemedik. Pandemi rahatlamasından sonra Genel Merkezin talimatıyla Bursa'da bölge istişare toplantısıyla başlayan sürecin sonrasında Eylül ayında adım adım 2023 programını gerçekleştirmiştik. Bunun yanı sıra tabi ki kendi içimizdeki faaliyetler devam etti. İnşallah Ağustos sonu ya da Eylül başında Eskişehir'de yine Genel Merkez katılımıyla 7 tane ilçede çalışma yapacağız. Vatandaşları aydınlatma bilgilendirme toplantıları yapacağız. Ekim ayı içerisinde de 4.etap çalışmalarımız başlayacak. Büyük ihtimal Eylül ayından sonra siyaset biraz daha hareketlenecek gibi görünüyor” şeklinde konuştu.

ORTAK HAREKET EDİLEMİYOR
Candemir ayrıca Eskişehir Milletvekillerinin çalışmadığı şeklindeki söylemlere ilişkin konuştu. MHP Milletvekili Metin Nurullah Sazak’ın gayet çalışkan bir vekil olduğunun altını çizen Candemir, “Biz kendi milletvekilimiz açısından baktığımız zaman Metin Nurullah Sazak bey bizce gayet çalışkan bir vekil. Vatandaşla iç içe olan, çağrıldığı her yere giden, Eskişehir ile alakalı problemleri mümkün olduğu kadar mecliste gündeme getirmeye çalışan, bakanlıklarla irtibat kuran vekilimiz… Biz kendisinden memnunuz. Sizin dediğiniz genelde aslında, uzun yıllardır Eskişehir'de yaşanan sıkıntı muhalefet olsun iktidar olsun Eskişehirli vekillerin konu Eskişehir olduğunda ortak hareket edememesi. Ne yazık ki bu dönemde de bunu yaşadık. Hep söylüyoruz sadece şu anki 7 vekilimizin dışında Eskişehirli olup Eskişehirle bağlantısı olan diğer vekillerimiz de var. Ne yazık ki Ankara'da bu lobi oluşturulamadı” ifadelerini kullandı.

ZAM TEKLİFİ REDDİNE TEŞEKKÜR
Candemir son olarak Büyükşehir Belediyesi ESKİ meclisinde görüşülen yüzde 40’lık zam teklifinin reddedilmesi ile ilgili meclis üyelerine teşekkür etti. Candemir, “CHP'nin tavrı zamdan ziyade bir eksikliğin giderilmesi konusundaydı ki doğru bir tavırdı. Biliyorsunuz geçen sene Mart ayının sonunda bakanlıktan gelen talimatla birlikte Büyükşehir Meclisinde kırsal bölgeler tespit edildi. Buraların köy statüsünde olup kullandığı sularında yüzde 50 indirimli olması lazım. Bu merkez köylerde düzeltilmediği için oldukça büyük sıkıntı yaşanıyordu. Kazım Bey'in tepkisi o yöndeydi, haklı bir tepkiydi, kendisine de teşekkür ediyoruz. Alınan karar bizce olumludur çünkü bu sıkıntılı dönemlerde herkes elinden geleni yapmalıdır. Bu konuda da Ak Parti grubuna kendi meclis üyelerimize, CHP’li arkadaşlara da teşekkür ediyoruz bu tavırlarından dolayı” dedi.

 
1000
icon
Seçmen 21 Temmuz 2022 13:17

Başkan sen nedersen de cumhur ittifakı eskişehir de çalışmıyor çalışsaydınız böyle olmazdı. Seçilen adaylar zaten şehir le alakası yok Bi vizyonu tanınmışlığı yok.

0 5 Cevap Yaz
Es es

Aynen katılıyorum nasılsa reis seçimi alır oyları alır deyip yan gelip yatan ekiplerle eskişehir kazanmak mümkün değil.

0 4
Partili

Ak parti ve mhp gümbür gümbür geliyor. Eskişehir de bütün belediyeleri kazanacağız mutlaka başaracağız hep birlikte yeni eskişehiri inşaa edeceğiz. Sevgiler saygılar.

6 0
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat