alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Eskişehir bu ilanlarla dolu ama başvuran yok!

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir bu ilanlarla dolu ama başvuran yok!
A
a

Eskişehir’de kafe işletmecileri, normalleşme döneminde işlerinin yoğunlaştığını, ancak çalıştıracak personel bulamadıklarını belirtiyorlar.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Yurt genelinde uygulanan koronavirüs tedbirleri 1 Temmuz 2021 günü itibariyle gevşetildi. Normalleşme dönemine giren ülkemizde işletmeler için saat ve kapasite sınırları kaldırılırken, sokağa çıkma kısıtlamaları tamamen sona erdi. Normale dönen çalışma saatleri ve tam kapasiteye geçilmesiyle Adalar mevkii olarak bilinen Porsuk bulvarında bulunan kafelerde yoğunluk oluştu. Kapanma döneminde faaliyete ara veren ve 1 Haziran’dan itibaren 21.00’a kadar yüzde 50 kapasiteyle çalışmaya başlayan kafelerde ise personel sıkıntısı yaşanmaya başladı. Uzun zamandır evlerinde kapalı kalan insanların gösterdiği yoğun ilgi karşısında personel sayısında yeterli düzeyi sağlayamayan işletmeler arayışa girdi. Hemen her kafenin girişinde bulunan iş ilanları dikkatleri çekti.

Porsuk bulvarında bir kafenin işletmeciliğini yapan Yarkın Atay, yaşadıkları personel sıkıntısını şu ifadelerle anlattı:
“Şuanda personelimiz kalmadı. Okulların bu sene kapalı olmamasıyla öğrenciler gelmedi. Öğrencilerin olmayışı da personel açığı oluşturdu. Öğrenci şehrinde olduğumuz için genel olarak personellerimiz öğrencilerden oluşuyordu. Memleketine giden öğrenciler henüz geri gelmedi. Geçirdiğimiz tedbirli dönemdeki yasaklar da bizi etkiledi. Kapanma döneminde personellerimiz dağıldı. Haziran ayında 21.00’a kadar olan çalışma saatlerimizde de personel bulamadık. Saat başına yevmiye verildiği için hiç kimse kısa süre çalışmak istemiyordu. Şuan işlerimizde yoğunluk var fakat personel sıkıntı yaşıyoruz.”
Ariman web reklam 2
1000
icon
vayyy 4 Temmuz 2021 10:52

Öğrenciler gibi sigortasız ve asgari ücretten aza çalışacak eleman arıyorlar. Sen kar et ama çalışan aç gezsin, ülke genelinde bunlardan çok.

0 3 Cevap Yaz
Halk adamı 4 Temmuz 2021 03:39

İşverenlerin tek derdi şekil çünkü. Prezentabl adam arıyorlar. Çok okuma ki gözlerin bozulmasın. Gözlük takma, prezentabl ol.

0 2 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat