alexa

Eskişehir bu fotoğrafla dünya basınına manşet oldu

Videoyu Aç Eskişehir bu fotoğrafla dünya basınına manşet oldu
A
a

Eskişehir'de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı sebebiyle çekilen 5'inci 'Geleneksel Cumhuriyet Fotoğrafı' dünya basınında gündem oldu.

Eskişehir'de Sivrihisar Uluslararası Sportif Havacılık Merkezi  29 Ekim Cumhuriyet Bayramı sebebiyle çekilen 5'inci 'Geleneksel Cumhuriyet Fotoğrafı' çektirdi ve dünya basınında gündem oldu. Bu muhteşem görüntü İngiliz The Daily Telegraph gazetesinden "Günün Fotoğrafı" olarak paylaşıldı.

Eskişehir Sivrihisar'da yaklaşık bin kişinin katılımı ile gerçekleşen organizasyonda, 'Geleneksel Cumhuriyet Fotoğrafı' büyük bir coşku içinde çekilmişti. Bu seneki 'Cumhuriyet Fotoğrafı', 27 yaşındaki Türkiye'nin ilk profesyonel kadın akrobasi pilotu Semin Öztürk Şener'in akrobasi uçağını saran insanların oluşturduğu hilaller ile çekildi. Ellerinde Türk bayrakları ile onar metre çapında iki hilal oluşturan vatandaşlar da çekilen Cumhuriyet Fotoğrafı içinde yerlerini aldı. Fotoğraf çekiminin ardından bir gösteri uçuşu yapan Semin Öztürk Şener, bir kez daha izleyenleri kendisine hayran bıraktı. 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat