alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Eskişehir boşaldı, onların işleri...

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir boşaldı, onların işleri...
A
a

Eskişehir’de 17 günlük kapanma sürecinden ötürü boşalma olduğunu söyleyen balıkçı Hülya Akkoyun, “İşlerimizde de bir yavaşlama var. Tam kapanma bütün esnafı olumsuz etkiledi” dedi

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Covid-19 tedbirleri kapsamında uygulamaya konan 17 günlük kapanma süreci devam ediyor. Kapanmadan ötürü işlerinde yavaşlama olduğunu belirten balıkçı Hülya Akkoyun, balık almak isteyenlerin evine siparişleri ellerinden geldiğince götürmeye çalıştıklarını belirtti. Kapanma sürecinin işleri olumsuz etkilediğine dikkat çeken Akkoyun, “Balık alan vatandaşlarımız var ama tabi ki sokağa çıkma yasağı olduğu için herkes kendi bölgesinde kaldı. Arabayla çıkamıyor. 65 yaş çıkamıyor. O yüzden biz götürebildiğimizi götürüyoruz evlere buradaki aynı ücrete. Ama Eskişehir’de de bir boşalma var. Ve tabi ki işlerimizde de bir yavaşlama var. Tam kapanma bütün esnafı olumsuz etkiledi. Herkes köyüne gitti, tatile gitti, öğrenci yok. Ama olanına bereket versin diyoruz. Bir destek beklerdik bu kapanmada döneminde devletten. Gençler var, çalışanlar var. Beklerdik tabi ki destek. Ama devletimiz bize katkı sağlamıyor” diye konuştu.

FİYATLAR UYGUN
Balığın Türkiye şartlarına göre ucuz olduğunu da söyleyen Akkoyun, “Vatandaş hala balık alıyor. Olan balıklardan alıyor. Çünkü sağlıklı beslenmesi gerekiyor. Çocuğuna alıyor, annesine alıyor. Şu anda levrek, çupra var, kaya levreği var, kefal, palamut var. Çeşitlerimiz var. Fiyatlar normal. Türkiye şartlarında en uygun şu anda balık. Her şeye bakarsanız Türkiye şartlarında gıdada bir yükselme var. Ama bu esnafla ilgili değil. Biz kaça alırsak şimdi bizim kar marjımız bellidir. Kasayı kaça aldık? Bu kadar kâr koyabiliriz. Türkiye şartlarında şu anda en uygun balık” şeklinde konuştu.

 
Ariman web reklam 2
1000
icon
bilek26 10 Mayıs 2021 04:43

Kapanmadan dolayı levrek çupra satamamış öyle mi!

0 0 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat