alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Eskişehir bayram namazı saat kaçta? Eskişehir Kurban Bayramı namazı saati 2022

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir bayram namazı saat kaçta? Eskişehir Kurban Bayramı namazı saati 2022
A
a

Eskişehir bayram namazı saati Diyanet tarafından açıklandı. 2022 Kurban Bayramı namazı kılmak isteyen kişiler Eskişehir bayram namazı vakti ile ibadet görevlerini yerine getirecekler. Peki, Eskişehir bayram namazı ne zaman, saat kaçta kılınacak?

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Eskişehir'de yaşayan vatandaşlar Eskişehir Kurban Bayramı namazı saati kaçta sorusuna cevap aramaya başladı. Peki Eskişehir'de Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınacak?
 

ESKİŞEHİR'DE KURBAN BAYRAMI NAMAZI SAAT KAÇTA?

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın belirlediğine göre, Eskişehir’de Kurban Bayramı namazı saat 06:12’de kılınacak.
 

BAYRAM NAMAZI NASIL KILINIR?

Bayram namazı iki rekat kılınır. "Niyet ettim Allah'ım senin rızan için Kurban Bayramı namazı kılmaya, uydum hazır olan imama" diyerek niyet edilir.
Bundan sonra imamla birlikte hareket edilerek tekbir alınır ve eller bağlanır. Sırasıyla imam hatip ve cemaat sessizce "Sübhaneke duası"nı okur. Tıpkı iftitah tekbiri gibi yeniden eller kulak hizasına kaldırılarak 2. Tekbir alınır ve eller yanlara salınır. Sonra 3. Tekbir alınır ve eller yine yanlara salınır. Ardından 4. Tekbir alınır ve bu sefer eller göbek hizasında bağlanır. İmam; gizlice "Euzü besmele" çeker, açıktan "Fatiha suresi" ile birlikte "Zammı sure veya zammı sure yerine geçecek miktarda Kur'an-ı Kerim" okur. Cemaat ise sessizce imamı dinler. Rüku ve secde yapılarak 2. rekata kalkılır.İmam; gizlice "Besmele" çeker, açıktan "Fatiha suresi" ile birlikte "Zammı sure veya zammı sure yerine geçecek miktarda Kur'an-ı Kerim" okur. Cemaat ise sessizce imamı dinler. Ardından tekrar tıpkı iftitah tekbiri gibi yeniden eller kulak hizasına kaldırılarak 1. tekbir alınır ve eller yanlara salınır. Sonra 2. Tekbir alınır ve eller yine yanlara salınır. Ardından 3. Tekbir alınır ve eller yine yanlara salınır. Son olarak 4. Tekbir alınır ancak bu sefer eller kulak hizasına kaldırılmaz ve rükuya gidilir. Rüku ve secdenin ardından oturulur, "Tahiyyat, Salli-Barik duaları" okunur ve önce sağ tarafa sonra sol tarafa selam verilerek namaz tamamlanır.
Bundan sonra müezzinin refakatinde hep birlikte 3 defa tekbir (teşrik) getirilir. Bu tekbirlerle birlikte imam hatip minbere çıkar ve bayram hutbesini okur.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat