alexa
Kazım Kurt - Odunpazarı Belediye Başkanı

Eskişehir Basket neden çekildiğini açıkladı

Videoyu Aç Eskişehir Basket neden çekildiğini açıkladı
A
a

Eskişehir içinde şok yaratan sürpriz bir kararla Basketbol Süper Ligi ve Basketbol Şampiyonlar Ligi'nden çekilme kararı alan Eskişehir Basket, durumla ilgili açıklamada bulundu

Geçen sezon Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’ni 7. sırada bitirerek Play-Off'a katılan ve ilk turda Tofaş’a elenen Eskişehir Basket, dün yönetim kurulu toplantısının ardından bütçe sorunu dolayısıyla Süper Lig ve FIBA Şampiyonlar Ligi’nden çekilme kararı aldı. Kulüpten yapılan yazılı açıklamada, "Yönetim olarak 2015/2016 sezonu ortasında devraldığımız kulübümüzün yarışmacı haklarından dün almış olduğumuz karar ile vazgeçmiş bulunmaktayız. Geride bıraktığımız 2.5 sezonda, TBL Federasyon Kupası Şampiyonluğu, TBL’den Süper Lige yükselme hakkı, BSL’de ilk sezonda Türkiye Kupası 8’li finallere katılma hakkı, All Star organizasyonunda teknik ekip ve 3 oyuncu ile temsil edilme hakkı, 7’nci olarak Play-Off çeyrek finalinde mücadele etme hakkı, Milli Takımlara kazandırılan oyuncular, çalışanlar ve son olarak FIBA Şampiyonlar Ligi’nde direkt gruplara katılma hakkı gibi çoğu organizasyona bu kadar kısa sürede nasip olmayacak başarılar tattık. Tüm bu başarılar elde edilirken, bunları tamamen sezon başı koyulan hedefler ve makul bütçeler doğrultusunda başaran tüm teknik ve idari çalışanlarımıza teşekkürü borç biliriz. An itibariyle son 1 aya ait ödemeler dışında kulübün herhangi bir borcu bulunmamaktadır. Kalan borçlar da ana sponsorumuz ve TBF’den hak ettiğimiz alacaklarımızın tahsili ile karşılanacaktır" ifadelerine yer verildi. 

"Ne sponsorlardan ne de şehir dinamiklerinden gerekli katkılar elde edilememiştir" 
Alınan kararın tamamen işin sürdürülebilirliği ile ilgili olduğunun belirtildiği açıklamada, şunlar kaydedildi: 
"Hem Türkiye Ligi’nde hem Avrupa arenasında şehrimizi ve ülkemizi layıkıyla temsil edecek yarışmacı bir bütçe planlaması için son güne kadar umutla arayışlarımız devam ederken maalesef ne sponsorlardan ne de şehir dinamiklerinden gerekli katkılar elde edilememiştir. Ayrıca takımımızın farklı bir yönetim ile yeni sezonda devam etmesi için kurum ve kişiler ile yaptığımız görüşmeler de maalesef sonuçsuz kalmıştır. Biz bugüne kadar hep ayağımızı yorganımıza göre uzattık ve hayali bütçeler yerine elimizde olanlarla iş yaptık. Bugünkü durumda da elimizde olmayan hayali bütçelerle yola çıkıp çalışanlarımızı mağdur edeceğimize en baştan bu yola çıkmamayı daha uygun görmekteyiz. Sadece şahısların karşıladığı bütçelerin de bu sene devam edilse dahi ileriye dönük sürdürülebilir olmadığı aşikardır. Biz Eskişehir Basket Yönetim Kurulu olarak, 2.5 senedir sürdürülebilir planlar yapma ve icraatlarımızı her sene üzerine koyarak büyütme hedefini benimsedik. Bugün içinde bulunduğumuz şartlarda, bu hedeflerin devamlılığında görmüş olduğumuz tehlikelerden dolayı, günü kurtarmak yerine faaliyetlerimizi sonlandırma kararı almış bulunuyoruz. Ayrıca Eskişehir Basket Spor Kulübü olarak altyapı organizasyonlarımızı ve sosyal sorumluluk projelerimizi sürdürerek, Türk basketboluna genç sporcular kazandırmaya devam edeceğiz. Bugüne kadar takımımızı destekleyen tüm basketbolseverlere teşekkür ederiz." 

 
Kaynak : İHA
1000
icon
Asd 14 Temmuz 2018 06:42

Darisi futbol subesine

1 3 Cevap Yaz
Marmara kazim 13 Temmuz 2018 17:57

Vatandasin isi gucu yok baskete futbola para dagitacak.Hadi isinize bakin

3 3 Cevap Yaz
Zafer Dönmez 13 Temmuz 2018 17:02

Hani Nabi Avcı destek verecekti hepsi hikaye bir Halil Ünal olamadınız yazıklar olsun.

5 3 Cevap Yaz
Mehmet Yılmaz 13 Temmuz 2018 17:01

Böyle şey mi olur ya. Yapacaksanız bir işi tam yapın. devamlılık gösterseniz bu halk takip etmeye başlayacaktı. bir basketbol şehri neden olmayalım. tek iş reklamda . reklamını yap bu şehir doldurur sahayı.

1 2 Cevap Yaz
es es 13 Temmuz 2018 16:32

Bu işi tamamen bırakın. Sözlerinize kim güvenir bundan sonra. Şehrimizi de ülkemizi de rezil ettiniz. Tüm başarılarınızı kendi ellerinizle silip attınız. Yazıklar olsun.

7 11 Cevap Yaz
Ne yapsın?

Para yok diyor. Kimse destek olmuyor diyor. Her yıl cebinden para mı versin. gelir Yok. Adam böyle bir takımı aldı 2-3 yıldır basketbol izletti. Yoksa sittin sene bu şehir süper ligi falan goremezdi

3 2
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Ahmet Ataç
Final Akademi Okulları
Ahmet Ataç - Hayat Tepebaşı'nda Güzel