alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Eskişehir adını duymamış bile!

Videoyu Aç Eskişehir adını duymamış bile!
A
a

Eskişehir'in verimli Alpu Ovası’na yapılmak istenen URAYSİM ile ilgili görüşlerini sorduğumuz vatandaşlar, projeyi hiç duymadıklarını söyledi

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Eskişehir haberi: Eskişehir'in verimli Alpu Ovası’na yapılmak istenen URAYSİM ile ilgili görüşlerini sorduğumuz vatandaşlar, projeyi hiç duymadıklarını söyledi. Proje ile ilgili bilgi verdiğimizde ise Alpu Ovası’na ve tarıma zarar verilmemesi için çorak yerlere yapılmasının daha doğru olacağını ifade ettiler.
Yerli ve milli projeler kapsamında çalışmalarına devam edilen ve Alpu Ovası’na yapılmak istenen Ulusal Raylı Sistemler Test ve Araştırma Merkezi (URAYSİM)projesi ile ilgili tartışmalar sürüyor. Proje ile ilgili olarak bir kesim, tarım arazilerine zarar vereceği gerekçesiyle farklı bir alana yapılması gerektiğini savunurken; bir kesim ise projenin Eskişehir’in geleceği açısından önem arz ettiğini, gençlere iş olanağı yaratacağını söylüyor.

“TERMİK SANTRALİ DUYDUK”
Konuyla ilgili görüşlerini sorduğumuz Eskişehirliler ise kömürlü termik santrali duyduklarını fakat URAYSİM’i daha önce hiç duymadıklarını belirtti. Proje ile ilgili olarak verdiğimiz bilgnin neticesinde ise, vatandaşlar, URAYSİM’in verimli tarım arazisine değil de, çorak yerlere yapılmasının daha doğru olacağını söyledi.

Fethi Öz
“Haberim yok. Hiç duymadım. Başka bir güzergah bulmaları lazım. Başka bir yerden gitmeleri lazım. Ova içine tarım arazisine yapılmasın. Hiç etrafımda konuşan olmadı bu konuyu.”

Özkan Yanık
“Hiç duymadım. Tarım arazisine yapılmamalı. Türkiye’nin tarım açısından gelişmesi lazım. Tarımsal alana yapılmasın. Tarım olmadan hiçbir şey olmaz. Tarım arazisi olmayan yerlere yapılabilir.”

Zeki Vurucu
“Duymadım. Halkla hizmet her zaman iyidir. Halkın yararına nerede olacaksa oraya yapılsın. Etrafımda konuşan yok. Tarım arazilerini zaten fabrikalar kapladı. Yoklukla karşılaşacağız. Tarım arazisine yapılmasın.”

Talip Doğaner
“Duydum ama ne olduğunu bilmiyorum. Tarım arazisine binaların yapılması gelecfek için iyi değil. Başka bir alana yapılabilir. Kıraç, verimsiz bir yere yapılsa daha iyi olur bence.”

Hüsamettin Köseoğlu
Bilmiyorum. Tarımı öldürdükten sonra çalışmanın bir anlamı yok. Türkiye’de tarım zaten öldü. Orayı da öldürürseniz iyice biter. Tarım arazisine yapılmasın. Alpu Ovası verimli bir yer.”

 
Kaynak : Meltem Karakaş Kaya
Ariman web reklam 2
1000
icon
Vatandaş 24 Mart 2021 20:10

Şu proje hayata geçse Alpu kalkinir kiymetlenir

1 0 Cevap Yaz
Adnan 24 Mart 2021 11:56

madem adını bile bilmiyorlar neden karşı çıkıyorlar.

5 6 Cevap Yaz
sezar

ona göre yönlendirici soru sormuşlardır.

4 3
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat