alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Eskişehir 'Ölüm Yolu'nu Bakanlara sordu

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir 'Ölüm Yolu'nu Bakanlara sordu
A
a

MHP Eskişehir Milletvekili Metin Nurullah Sazak, daha önce de TBMM gündemine taşıdığı Eskişehir-Alpu-Mihalıççık yolunun takipçisi olduğunu ifade ederek tekrar mecliste gündeme getirdi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
MHP Eskişehir Milletvekili Metin Nurullah Sazak, daha önce de TBMM gündemine taşıdığı Eskişehir-Alpu-Mihalıççık yolunun takipçisi olduğunu ifade ederek tekrar mecliste gündeme getirdi.
Açıklamasında Eskişehir şehir merkezini Alpu, Beylikova Mihalıççık ilçe merkezleri ile onlarca köyü birbirine bağlayan yolun kamuoyunda artık “Ölüm Yolu” olarak bilindiğini vurgulayan MHP’li Sazak, Mart 2019 tarihinde bölünmüş yol yapım çalışmalarına başlandığını da hatırlattı.
Eskişehir-Alpu-Mihalıççık yolundaki devam eden çalışmalara ve 2010-2021 yılları arasında Eskişehir-Alpu-Mihalıççık yolunda gerçekleşen trafik kazalarına ilişkin soru önergelerini TBMM Başkanlığına sunan Milletvekili Sazak’ın Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya cevaplanması için yönelttiği sorular şu şekilde:
  • Eskişehir-Alpu-Mihalıççık Yolundaki çalışmaların son durumu nedir? Söz konusu çalışmaların ne zaman bitmesi planlanmaktadır?
  • Bugüne kadar Eskişehir-Alpu-Mihalıççık Yolunda tamamlanan çalışmalar nelerdir?
  • Eskişehir-Alpu-Mihalıççık Yolunun yapımı için şimdiye kadar ne kaynak aktarılmıştır?
  • 2021 yılı için Eskişehir-Alpu-Mihalıççık Yoluna ne kadarlık bir ödenek ayrılmıştır?
  • 2021 yılında Eskişehir-Alpu Mihalıççık Yolunda kaç trafik kazası meydana gelmiştir? Söz konusu kazaların oluş nedenleri nelerdir?
  • 2021 yılında Eskişehir-Alpu-Mihalıççık Yolunda meydana gelen trafik kazaları sonucunda kaç vatandaşımız yaralanmış, kaç vatandaşımız hayatını kaybetmiştir?
  • 2010-2020 yılları arasında, her yıl için ayrı ayrı belirtilmek suretiyle Eskişehir-Alpu-Mihalıççık Yolunda kaç trafik kazası meydana gelmiştir? Söz konusu kazaların oluş nedenleri nelerdir?
  • 2010-2020 yılında Eskişehir-Alpu-Mihalıççık Yolunda meydana gelen trafik kazaları sonucunda kaç vatandaşımız yaralanmış, kaç vatandaşımız hayatını kaybetmiştir?
Ariman web reklam 2
1000
icon
t.m 9 Ekim 2021 02:08

o yolu kullanmadıkları için sorun yok.

0 0 Cevap Yaz
Nazmi ekincek 9 Ekim 2021 01:20

Yol düz diye 150 basarlarsa olacağı bu

0 0 Cevap Yaz
Marmara kazım 8 Ekim 2021 09:34

Balkanlarda bir ilgilenirki sorma

0 4 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat