alexa
Fast Express tepe banner kampanya

Eskişehir, Milli Denizaltı projesinde yer almalı

Videoyu Aç Eskişehir, Milli Denizaltı projesinde yer almalı
A
a

Eskişehir Sanayi Odası (ESO) Eskişehir’e daha fazla iş getirmek ve ihracatı artırmak amacıyla düzenlediği ‘ESO Tedarikçi Günleri’ etkinliğinin 9’uncusu gerçekleştirdi

Eskişehir haberi: Milli Savunma Bakanlığı Tersaneler Genel Müdürlüğü, Eskişehir’den satınalmak ve iş bağlantıları kurmak için ESO Üyeleri ile buluştu. Tersanelerin mal ve hizmet alımlarında kalite, güvenilirlik ve sürdürülebilirliği sağlaması için teknik yeterliliğe sahip Eskişehirli firmalardan alım yapmasına olanak sağlayan yükümlülüklere uygun ESO Üyesi firmalar ile bire bir görüşmelerde yapıldı. Tersaneler Genel Müdürlüğü’nün katılımı ile gerçekleştirilen ve ESO üyelerinin katılımı ile yapılan Tedarikçi Günleri’nin açılışında konuşan ESO Yönetim Kurulu Başkanı Celalettin Kesikbaş, “ESO üyesi 16 meslek grubumuz var ve her grup üyeleri kendi meslek alanlarında güzel işlere imza atıyor. Ben inanıyorum ki Tersaneler Genel Müdürlüğü’nün de ihtiyaçlarına uygun güzel işler Eskişehir sanayisinden çıkacak, en kısa sürede ihtiyaç envanterinizi tamamlıyor olacağız.” dedi.

GÖSTERMEK İSTİYORUZ

Toplantıda; geçtiğimiz aylarda milli denizaltı projesini hayata geçiren Tersaneler Genel Müdürlüğü’nün, yurtdışından ürün satınalmayı bırakarak yerlileşmeyi hedefledikleri ve devletin de yerlileşmeye katkısı olan üreten sanayicileri destekledikleri belirtildi. Bu kapsamda açıklamada bulunan Tuğamiral Mehmet Sarı, “Kendi ihtiyacımızı yurtiçinden karşılamak istiyoruz ve bu bağlamda tedarikçi olmak isteyen firmaların kabiliyet envanterini çıkarıyoruz. Şimdi denizaltı projesine başlıyoruz ve orada da yüklenici firmalarımıza kazandıracağız. Eskişehir’in de kabiliyet envanterini çıkarmak, herkese göstermek istiyoruz. Lütfen sizlerde vazgeçmeyin, ısrarcı olun, sadece bize satmayacaksınız, sizin dünyaya açılan kapınız olacağız.” şeklinde konuştu. Yapılan açılış konuşmalarından sonra Eskişehirli firmaların soruları yanıtlandı. Toplantı sonrası Milli Savunma Bakanlığı Tersaneler Genel Müdürlüğü yetkilileri Eskişehirli iş insanlarını firmalarında ziyaret ederek ikili iş görüşmelerinde bulundu.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat