alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

ESKİ'den flaş Kalabak Suyu açıklaması

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç ESKİ'den flaş Kalabak Suyu açıklaması
A
a

Eskişehir'de yeni satın alınan damacanadan hortum çıktığı iddialarına karşı açıklama yayınlayan ESKİ, kendilerine ulaşan bir şikayet bulunmadığını belirtti

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Eskişehir'de dün gündemde kendisine yer bulan yeni satın alınan damacanadan hortum çıktığı iddialarına karşı açıklama yayınlayan ESKİ, kendilerine ulaşan bir şikayet bulunmadığını belirtti. ESKİ, yaptığı açıklamada Kalabak Suyu'nun Türkiye'nin önemli kaynak sularından biri olduğunun ve sorumlu kurumların incelemelerinde sağlık açısından her daim uygun bulunduğunun altını çizerken, yaşananın münferit bir olay olduğunu ifade etti.

İşte ESKİ'nin açıklaması
1 Eylül 2021 Çarşamba günü kamuoyuna ve akabinde bugün kimi basın organlarınca ‘Eskişehir’de Yeni Damacana Vakası’ başlığı ile servis edilen habere ilişkin kıymetli hemşehrilerimizi bilgilendirme gerekliliği doğmuştur.
Şehrimizin en önemli simgelerinden biri olan Kalabak Suyu, her gün on binlerce hemşehrimizin güvenle tükettiği, sorumlu kurumların incelemelerinde de her daim sağlık açısından uygun bulunan Türkiye’nin önemli kaynak sularından birisidir. Habere konu olan iddia ile ilgili 1 Eylül tarihinde belediyemize veya ALO 185 üzerinden ESKİ Genel Müdürlüğümüze ulaşmış bir şikayet bulunmamaktadır. Tarafımıza doğrudan bir müracaat olmaması ve söz konusu damacananın tarafımıza iletilmemiş olmasına rağmen sosyal medyada yer alan görüntüler ve şikayetler üzerine kurumumuz ivedilikle harekete geçmiş ve konuyla ilgili soruşturma başlatmıştır.
Soruşturma tamamlandıktan sonra, yaşanan ve bizleri de son derece üzen bu olayda sorumluluğu bulunan kişi ya da kişilerle ilgili gereken yapılacak ve kamuoyuyla da gerekli bilgiler paylaşılacaktır.
Münferit bu olayla ilgili şehrimizin bir değeri ve markası olan Kalabak’ın yıpratılmaması tüm Eskişehirlilerden ricamızdır.


 
Ariman web reklam 2
1000
icon
Samet 3 Eylül 2021 14:18

Kalite kontrol için 4 adam alsınlar tüm damacanaya bakılsın basit cozumu

0 3 Cevap Yaz
Marmara kazım 3 Eylül 2021 12:30

Boru çıkmış boru bildiğimiz boru

3 3 Cevap Yaz
messinin eniştesi 3 Eylül 2021 09:58

ne hortumu, kanalizasyon borusu çıktı

2 4 Cevap Yaz
E E 3 Eylül 2021 09:21

İyiki sikayet yok sizde cok basarılısınız... Resmen damacanada yosunlu boru var neyin kafasını yaşıyorsunuz

1 3 Cevap Yaz
Tr 2 Eylül 2021 20:01

Şehiri 2 park 3 heykelle kandırmaya devam edin

16 12 Cevap Yaz
Kaan 2 Eylül 2021 18:00

Haber doğru değilse siyaset seviye tartışılır doğru ise daha kötü

11 6 Cevap Yaz
Uğur 2 Eylül 2021 17:57

Hemen harekete geçilmesi iyi. Su ihmal edilecek konu değil.

1 12 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat