alexa
ES TV Frekans Güncellemesi destek hattı açıldı

Esas vahşi sulamayı Eskişehir yapıyor

Videoyu Aç Esas vahşi sulamayı Eskişehir yapıyor
A
a

AK Parti Polatlı İlçe Başkanı Aysel Demir, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'in Polatlılı çiftçilere yönelik açıklaması hakkında, “Yılmaz Büyükerşen'in çiftçilerimiz hakkında yaptığı bu talihsiz açıklamayı kesinlikle kabul etmiyoruz” dedi. 

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'in Polatlılı çiftçilerin bilinçsiz sulama yaptığına yönelik açıklamalarına AK Parti Polatlı İlçe Başkanlığından tepki geldi. Büyükerşen'in açıklamalarını kabul etmediklerini belirten AK Parti Polatlı İlçe Başkanı Aysel Demir, “Polatlı çiftçisi kesinlikle vahşi sulama yapmamaktadır. Bizim çiftçimiz bilinçli olarak yağmurlama sulama sistemi ve damla sulama sistemini kullanmaktadır. Bilinçli olan Polatlılı çiftçimiz vahşi sulama ile uzun vadede toprağın elden çıkacağını bilmektedir. Esas vahşi sulamayı yapan Sayın Büyükerşen'in hemşehrileridir. Kaldı ki bununla ilgili bizler daha ciddi duyumlar da aldık ve resmi olarak girişimlerde bulunmuştuk. Polatlı çiftçisi az olan suyunu komşusu ile paylaşmasını da bilmektedir. Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'in çiftçilerimiz hakkında yaptığı bu talihsiz açıklamayı kesinlikle kabul etmiyoruz” diye konuştu.
 
Büyükerşen bugünkü açıklamasında, “Polatlıların vahşi sulamayla üç-beş kuruş fazla kazanması için yapılan bu iş hem doğa katliamı hem de suyun vahşice kullanılmasıdır. Eskişehir'deki bürokrasinin buna kayıtsız kalması bizi üzüyor. Eskişehir halkı da suyu tasarruflu kullanmalıdır” demişti.


İLGİLİ HABERLER;

Büyükerşen: Eskişehir susuz kalabilir

 
1000
icon
SELAMİ 30 Temmuz 2018 08:41

ablam bu makarna suyu değil.

0 1 Cevap Yaz
Eses 29 Temmuz 2018 18:53

Polatlılı abla

1 2 Cevap Yaz
Namık 28 Temmuz 2018 23:50

barajın su seviyesinin belirli bir alt seviyesi var bunun altına düştüğü an alarm durumudur içme suyu dahi bulamayız..bu seviyeye gelindiğinde barajdan su sevkiyatı en aza indirilmeli gerekirse kesilmelidir..

1 8 Cevap Yaz
Eses 28 Temmuz 2018 22:19

Ah be ablam keşke bilgi sahibi olup bu demeci verseydin. Sulama işlerinde ekilen ürünün su ihtiyacı, tarla kapasitesi, münavebeli sulama diye kavramlar vardır. Siz arpa buğday ektiğiniz tarlayı, kavuna, marula, havuca çevirirseniz sulamada harcayacağınız su miktarı da artar. Bu politika değişikliğinden ister istemez diğer paydaşlar da (Eskişehirde içmesuyu ve sulama suyu kullananlar) olumsuz etkilenir.

3 5 Cevap Yaz
Fazlı Yılmaz 28 Temmuz 2018 19:55

Eskişehir'in içme ve kullanma suyu ihtiyacı uzun vadede Sakarya nehrinin kaynağından boru hattı döşenerek yapılır. Temiz, arıtma için kimyasal kullanmadan neredeyse şebekeye direkt verilebilir.Bu görüşü geçen yerel seçimlerde SP adayı Fesih Bingöl dile getirmişti. Sanirim yükseltisi Eskişehir'de fazla

0 4 Cevap Yaz
Basri 28 Temmuz 2018 19:03

Bir parti ilçe başkanının yapmış olduğu açıklamayı talihsiz buluyorum, hiç bir inceleme yapmaksızın yapmış olduğu bu açıklama ile konu ile ilgili yeterli bilgi sahibi olmadığı, sadece bir şehrin seçilmiş ve saygın kişiliği olan Sayın Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen'e saldırma çabası içine girmiş olması ve almış olduğu talimatı yerine getirme düşüncesi ile yapıldığı açıktır. Hanım efendiye tavsiyem yapmış olduğu bu açıklamalarla bir yere varmanız zordur, çünkü Eskişehir çağdaş insanların yaşadığı ve profesyonel idareciler tarafından yönetilen bir modern bir kenttir.

4 4 Cevap Yaz
Mustafa 28 Temmuz 2018 17:17

eskişehir sulama yapıyorsa kendi porsuk barajı ile yapıyor sende bir baraj yap kendi barajının suyu ile sula..

7 9 Cevap Yaz
reyhan 28 Temmuz 2018 17:17

suyun bitmesinden endişe ediliyor daha çok baraj yapılsa olmazmı cok şükür yağmur lar bol yağıyor

5 4 Cevap Yaz
Recep Tayyip 28 Temmuz 2018 17:11

bir lafı söyleyene bakarım birde AKAPE limi diye akape liyse zaten boştur..

12 9 Cevap Yaz
Saffet gulen 28 Temmuz 2018 16:19

Teşekkürler baskanim polatlıyi temsil etmeniniz gurur verici

14 6 Cevap Yaz
Yücel 28 Temmuz 2018 14:55

Tipik AKP li sadece konuşsun. İnkar inkar Doğrumu yanlış mı! Araştırma yapmadan, bir bilene sormadan Eskişehir halkını suçlamış. Cahil kadın. Bir bak bakalım damlama sistemini kaç çiftçinin kullanıyor, su tabancalarını yağmur yağarken bile kapatıyorlar.

11 12 Cevap Yaz
Sali 28 Temmuz 2018 14:55

Akp li ne diyorsa o. O kadar.

9 8 Cevap Yaz
Olmadı 28 Temmuz 2018 14:15

2 B İLE orman arazileri elden çıkmıştır.Vatandaş barışı ile köylerde kasabalarda onbinlerce dönüm arazi güya yeminli şahitlerin insafı ile bazı kişilerin üzerine tapulanmıştır.Emlak affı ile de devlet arazileri üzerine ev yapanlar, kaçak yapı sahipleri ödüllendirilmiştir.Gerçek vatandaşlar aptal yerine konmuştur.Dürüst vatandaş,vergisini geçiktirmeyenler devletten haramdan korkanlar kazıklanmıştır.Vergisini vermeyen devlet malını çöreklenenlerle ne barşı yapılır.Devletse zorla çıkarır bu zorbaları.Garibanların tüyü bitmemişlerin vebali yok mu.

6 13 Cevap Yaz
Es 28 Temmuz 2018 13:50

Sayın Yılmaz büyükerşen bu konuda araştırmadan konuşmaz. Büyükerşen’in açıklamaları doğru olmadığı yönünde açıklama yaparak boşa zaman geçirilmesi üzücü. Gün gelip porsuk barajında su Kapasitesi tükendiği Zaman herşey için geç kalınmış olacak.

13 10 Cevap Yaz
tepe 28 Temmuz 2018 11:07

sizlerin kavgası yüzünden su bitti koca barajda allah size akıl fikir versin vatandaşla oynamayın ueter artık

5 12 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat