Erdoğan'dan emekli ve memurlara yeni bir zam mesajı!

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Erdoğan'dan emekli ve memurlara yeni bir zam mesajı!
A
a

Memur ve emekli maaşlarıyla ilgili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan zam mesajı geldi.

@if (@Model.Kategori != "Resmi İlanlar") { }
Sütiş Eskişehir
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Memur-Sen Genel Kurulu'nda konuştu. Seçimden sonra memur ve emkileri sevindirecek adımlar atacaklarını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan "Meclis'in yasama faaliyetlerine başlamasıyla 7500 liranın üzerinde emekli maaşı alanları sevindirecek haberi paylaşacağız. Memurlarımızı enflasyona ezdirmeme sözümüzü yine tutacağız. Temmuzda enflasyon farkı yanında, refah payı artışını da dikkate alan bir düzenleme yapacağız" diye konuştu.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara’da Memur-Sen Genel Kurulunda konuşuyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, memur ve emekli maaşlarıyla ilgili olarak bir açıklama yaptı. Erdoğan, seçim sonrası 7 bin 500 TL üzerinde emekli maaşı alanlarla ilgili düzenleme yapacaklarını ifade ederken, "Temmuzda enflasyon farkı yanında, refah payı artışını da dikkate alan bir düzenleme yapacağız. Memurlarımızı enflasyona ezdirmeme sözümüzü yine tutacağız" diye konuştu.
Erdoğan'ın açıklamasından satır başları:

"PEK ÇOK İNSANIMIZ ENKAZIN ALTINDAN CANLI ÇIKARDILAR"


"Tüm çalışanlarımızın 1 Mayıs'ı kutlu olsun. Memur-Sen camiası ile bir araya gelmekten büyük bir bahtiyarlık duyuyorum. Genel kurulda bayrağı devredecek arkadaşlarımıza gayretleri için teşekkür ediyorum. Memur-Sen daima tavrını haktan, adaletten yana kurmuştur. Milli iradeyi hedef alan tüm girişimlerde dik durmuştur. Devletin kılcal damarlarına sızmış haşhaşilerle mücadelemizde Memur-Sen'e teşekkür ediyorum. Memur-Sen gibi ayağı bu topraklara sağlam basan Türkiye merkezli hareket eden kuruluşlarımızla ne kadar gurur duysak azdır. Son asrın doğal afetinde Memur-Sen camiası ilk andan itibaren seferberlik ruhuyla hareket etmiştir. Pek çok insanımızı enkazın altından canlı çıkardılar. Her alanda Memur-Sen'li kardeşlerimiz depremzedelerin yanında oldular. Seçim gündeminden bağımsız olarak deprem bölgesinde yürütülen çalışmaları gün gün takip ediyoruz. Afette evi yıkılan, düzeni sarsılan kardeşlerimizi yeni yuvalarına kavuşturasıya kadar dinlenmeyeceğiz."

Erdoğan'dan emekli ve memurlara yeni bir zam mesajı! 01.05.2023
"NEDEN SİZE BİR KURUŞ PARA VERMEDİLER"


"Biz Marmara depreminde de bölgeyi dolaştık, ortada yönetim diye bir şey yoktu. Bugünlerde 300 milyar dolar getireceğini söyleyenler o günlerde IMF'ın çanta komiserlğini yaptı. Neden size bir kuruş para vermediler. Memurların parasını ödeyemediniz. Bizim böyle bir derdimiz yok. Davos'tayız, o zaman Bebecan benim Bakanım. Davos'ta IMF'in başkanıyla konuşuyoruz. Kendisine dedim ki, 'Türkiye'den alacaklarınızı alıyor musunuz?', 'Alıyoruz' dediler. Alacaklarınızı alacaksınız ama Türkiye'yi siz değil ben yönetirim dedim. O zaman 23,5 milyar dolar borcumuz var. Aradan yıllar geçti yıl 2013, biz IMF'e olan borcumuzu bitirdik ve ilişkimizi kestik. Bu arada ne oldu. Bay Bay Kemal'in ile İP'in sözcüsü, bir otelin odasında IMF ile görüşme yaptılar. Biz o zaman 'böyle bir şeye' ihtiyacımız yok dedik. Geri döndüler. O zaman 27, 5 milyar rezervimiz vardı şuan 122 milyar dolar rezervimiz var."
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon
Cem canlı 1 Mayıs 2023 21:07

Kurtun kışı geçirmesi misali. memur temmuzu görür ama yediği ayazı unutmazmış.

0 0 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat