alexa
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

Erdoğan: Cumhur ittifakı konusunda sıkıntımız yok

Videoyu Aç Erdoğan: Cumhur ittifakı konusunda sıkıntımız yok
A
a

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Cumhur ittifakı konusunda bir sıkıntımız yok

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin seçim ittifakı ile ilgili sözlerinin ardından, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan da yerel seçimlerde "kendi adaylarımızla meydanlarda olacağız" açıklaması geldi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Cumhur ittifakı konusunda bir sıkıntımız yok. MHP kendi adaylarıyla devam edecek. Biz kendi adaylarımızla meydanlarda olacağız" dedi. 

Devlet Bahçeli ne demişti?
MHP lideri Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında Cumhur İttifakı'na ilişkin konuştu. Bahçeli, AK Parti ile Cumhur İttifakı görüşmelerine gerek kalmadığını vurgulayarak, "Kendi yolumuzu çizeceğiz. Artık hiçbir ittifak arayışında değiliz" dedi.

"ARTIK İTTİFAK ARAYIŞIMIZ KALMADI"
Biz teklifimizi sunduk, karar TBMM'nindir. Kararlarına saygı duyarız ancak MHP tekliften asla taviz vermeyecek. Özgürlük bir insan hakkıdır. MHP olarak kendi göbek bağımızı kendimiz kesmeye hazırız. Hiçbir ittifak bir tarafın reddedilmesiyle, yok sayılmasıyla ayakta kalamayacaktır. Hiçbir ittifak daha diğer tarafın dayatmasıyla, parmak sallamasıyla yaşamayacaktır. Hiçbir ittifak çatladı, çatlıyor ihbarlarıyla, şartların kollanmasıyla varlığını devam ettiremeyecektir. AK Partisi içinde ittifakı dinamitlemek isteyenler taklalar atabilirler. Yasal zemin aramaya son vermenin vakti gelmiştir. Parti olarak mahalli idareler seçimlerine yönelik ittifak arayışımız artık kalmadı. Oyalamaya, ümitlerle oynamaya gerek yoktur. Kendi yolumuzu yalnızca kendimiz çizeceğiz. Kendi adaylarımızla katılıp Türkiye'nin her seçim bölgesinde yer alacağız. 
 
1000
icon
Mehmet 23 Ekim 2018 17:22

Sayın cumhurbaşkanı istediğin oldu, seçildin. Ama görüyoruz ki Ülke perişan bir hale geldi. İnsanlar marketlere giremez oldu. Sadece menfaatiniz olunca ittifak yaparsınız herhalde. İyi niyetleri boşa çıkardınız, açız.

0 1 Cevap Yaz
Eyt 23 Ekim 2018 14:17

Sayın Devlet bahçeli bundan sonra kesinlikle seninleyiz malesef bugüne kadar ak partiye oy vermekle yanlış yapmışız

0 1 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat