alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Emirdağlı Gurbetçiler İlçelerinde Et Girmedik Ev Bırakmadı

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Emirdağlı Gurbetçiler İlçelerinde Et Girmedik Ev Bırakmadı
A
a

Belçika’Da Yaşayan Emirdağlı Gurbetçiler Tarafından Kurulan Küçük Yürekler Derneği Tarafından Kurban Bayramı’Nda 248 Adet Küçükbaş Kurban Kesilerek İhtiyaç Sahibi Ailelere Dağıtıldı.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Belçika’da yaşayan Emirdağlı gurbetçiler tarafından kurulan Küçük Yürekler Derneği tarafından Kurban Bayramı’nda 248 adet küçükbaş kurban kesilerek ihtiyaç sahibi ailelere dağıtıldı.
Afyonkarahisar’ın Emirdağ ilçesinde Kurban Bayramı’nda 248 adet küçükbaş hayvan kesilerek ihtiyaç sahibi ailelere dağıtıldı. Merkezi Belçika’da bulunan ve gurbetçiler tarafından geçen yıl içerisinde kurulan Küçük Yürekler Derneği yaptığı kurban faaliyetiyle vatandaşlar tarafından takdir topladı. Küçük Yürekler Derneği Başkanı Levent Ünal yaptığı açıklamada, çoğunluğunu gurbette yaşayan Emirdağlılar tarafından karşılanan Kurban bağışlarını Emirdağ ve köylerinde dağıttıklarını söyledi. Ünal konuşmasına şöyle devam etti:
“Kurban bağışlarını bizzat başında bulunarak almış olduğumuz vekaletle ve büyük bir titizlikle İslami usullere göre kesip hayır sahiplerine ulaştırıyoruz. Amacımız kamuoyunda birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz böylesi günlerde bayramların eskiden olduğu gibi paylaşma kültürümüzü canlı tutmak. Birliğimizi beraberliğimizi ve dayanışma kültürümüze katkıda bulunmak. Allah kestiğimiz kurbanlarımızı kabul etsin.”
Kaynak : Afyonkarahisar Yerel Haberleri - İHA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat