alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Emirdağ Kent Ve Ülke Tarımına Katkı Sunmaya Devam Ediyor

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Emirdağ Kent Ve Ülke Tarımına Katkı Sunmaya Devam Ediyor
A
a

Afyonkarahisar Emirdağ Kaymakamı Osman Bilici İlçenin Önemli Bir Tarımsal Üretim Merkezi Olduğunu Belirterek Bölge Ve Ülke Tarımına Ciddi Katkılar Sunan Çiftçilere Teşekkür Etti.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Afyonkarahisar Emirdağ Kaymakamı Osman Bilici ilçenin önemli bir tarımsal üretim merkezi olduğunu belirterek bölge ve ülke tarımına ciddi katkılar sunan çiftçilere teşekkür etti.
Kaymakam Bilici, ilçeye bağlı Büyüktuğluk köyünde çiftçilikle uğraşan Adem Mergen’e ait badem bahçesini ziyaret etti. Badem bahçesinde incelemelerde bulunan Kaymakam Bilici, bahçenin kurulum süreci ve genel durumu hakkında Mergen’den bilgiler aldı. Yaklaşık 80 dekar alan üzerine kurulu olan bahdem bahçesinde 5 bin kök badem dikili olup bahçede otomatik modern basınçlı sulama sistemi ile sulandığını kaydeden Mergen, önümüzdeki yıl ürün vermesi beklenen bahçenin, bölgedeki en modern ve teknolojik bahçesi konumunda olduğunu ifade etti.
İlçede alternatif tarım ürünlerinin kazandırılması ve ilçe tarımı açısından önemli katkı sunan Mergen’e teşekkür eden Kaymakam Bilici, ilçenin önemli bir tarımsal üretim merkezi olduğunu belirterek bölge ve ülke tarımına ciddi katkılar sunan ilçe çiftçilerine teşekkür etti.
Kaymakam Bilici’ye ziyareti esnasında İlçe Jandarma Komutanı Mehmet Teberci, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Halil İbrahim Koku ile kurum personelleri ve Büyüktuğluk Köyü Muhtarı Mustafa Özbahar eşlik etti.
Kaynak : Afyonkarahisar Yerel Haberleri - İHA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat