alexa

Eğitim Bir Sen’e bir aday daha

Videoyu Aç Eğitim Bir Sen’e bir aday daha
A
a

Melahat Ünügür Ortaokul Müdürü Ahmet Berberler, Ekim ayında yapılacak olan Eğitim Bir Sen 1 Nolu şube başkanlığına aday olduğunu açıkladı.

2005 yılından beri Eğitim Bir Sen sendikasında aktif görev yapan Ahmet Berberler, dün yaptığı basın açıklamasıyla adaylığını ve projelerini açıkladı. Ekibiyle birlikte sendikayı daha ileriye taşımayı hedeflediklerini belirten Berberler, “Dünya bile her geçen gün gelişiyor, büyüyor, teknolojik açılımlar yapılıyorsa, sivil toplumlarda da bazı noktalarda yeni oluşumlar yapmak gerekiyor. Sendikamızın bir eksikliği yoktu ama biz üyelerimize farklı alanlarda daha iyi hizmet götürmek istiyoruz” dedi.

ARAŞTIRMA YAPTIK
‘Proje olmazsa seçmeninizin karşısına, üyelerinizin karşısına çıkmanız pek akıllıca olmaz’ diyen Berberler, projelerini kısaca şöyle açıkladı: “Türkiye’de siyaset veya sivil toplum ve diğer alanlar genellikle konuşmayla geçiyor. Konuşmak yerine icraatlar ile projelerle sahaya çıkmak gerekir. Bunun için bu işe başlamadan önce sahayı bir güzel taradık. Bir araştırma yaptık. Tüm eğitim çalışanlarımızın ne gibi ihtiyaçları var bunları belirledik. Bunları belirledikten sonra bu sorunların giderilmesi adına projeler ortaya koyduk. Temsilciliklerimiz sadece sivil toplum değil tüm teşkilatlanmada çok önemlidir. İlk olarak okul ve iş yeri temsilciliklerimiz aktif kullanılacak. Yeni alt komisyonlar kurularak eğitim ve öğretim politikalarına yön verilecek. Eğitim çalışanlarının sorunları ve şikayetleri için Turkuaz Masa oluşturulacak. Ve çözüm yolları burada çözümlenmeye çalışılacak. Anaokulu projemiz var. Tüm gün çalışan anne babalar çocuklarını bırakabileceği bir anaokulu olacak.”

BİRLİKTE DAHA GÜÇLÜYÜZ
Berberler, sendika ayrımı yapmaksızın tüm eğitim çalışanlarının yanında olacaklarını belirterek “Biz yola çıkarken şöyle bir sloganla yola çıktık. Birlikte daha güçlüyüz dedik. tüm eğitim çalışanlarının her hangi sendika ayırt etmeksizin hepsine hizmet götürmek, hepsi için çalışmak hepsini aynı çatı altında toplamak istiyoruz. Hangi sendikadan olursa olsun, biz bütün sendikaların eğitim çalışanları için birlikte hareket etmesi gerektiğini düşünüyoruz. Biz bir araya gelirsek el ele kol kola verirsek sorunlarımızı daha hızlı bir şekilde çözeriz. Bizim asli görevimiz öğretmenlik. Dolayısıyla bir öğretmenin sorunu sıkıntısı varsa birlikte hareket edeceğiz. Eğer problem beraberse neden aynı ses olmayalım” ifadelerini kullandı.
 
1000
icon
Mehmet AKKAYA 19 Eylül 2018 23:33

Ahmet Berberler'in sendika vizyonunu genişletip çok ilerilere taşıyacağına inancımız tam. Herkesi kucaklayan ve bu kucaklaşma ile herkesin takdirini kazanacağı ve işini layıkıyla yapacağı aşikardır...

1 2 Cevap Yaz
Murat ÖZFINDIK 19 Eylül 2018 21:58

Ahmet Berberler'e çalışmalarında başarılar diliyorum. Eğitim Birliği Sendikasına yakışan bir başkan adayı.

1 3 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat