alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Efsane sahipsiz kaldı!

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Efsane sahipsiz kaldı!
A
a

Eskişehirspor’un Olağanüstü Seçimli Genel Kurulu’nda başkanlık için aday liste çıkmayınca kulüp yönetimi Divan Kurulu'na kaldı

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Eskişehirspor’un Olağan Mali Genel Kurulu ve Olağanüstü Seçimli Genel Kurulu, Hasan Polatkan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından kulübün finans durumuyla ilgili rapor okundu. Raporda, kulübün 246 milyon 258 bin 239 lira 48 kuruş borcu olduğu açıklandı. Denetim Kurulu Üyesi Okan Mısırlıoğlu ise 2021 yılına ait Denetim Kurulu Faaliyet Raporu’nu okudu. Olağan Mali Genel Kurul toplantısında Yüksek Divan Başkanı Ali Çelikoğlu, kulübün 2020-2021 sezonuna ait faaliyetleriyle ilgili yönetim kurulu ibrasını oylamaya sundu. Yönetim Kurulu, oy çokluğuyla ibra edildi. Olağan Mali Genel Kurul’un ardından Olağanüstü Seçimli Genel Kurul toplantısına geçildi.
Kongre Üyesi Özgür Marankoz’un açılı konuşmasıyla başlayan Olağanüstü Seçimli Genel Kurul’da Yüksek Divan Kurulu Başkanı tekrar Ali Çelikoğlu seçildi. Divan Kurulu üyeleri ise; Fatih Baturaygil, Mehmet Şimşek, Mehmet Kahya ve Çetin Arslanboğa olarak belirlendi. Kurulda Eskişehirspor başkanlığına aday çıkmaması üzerine kongre üyelerince geçici süreliğine Yüksek Divan’a denetleme ve yürütme yetkisi verildi. Divan Kurulu, Olağanüstü Seçimli Genel Kurul’un 28 Haziran 2021 Pazartesi günü saat 16.00’da Hasan Polatkan Kültür Merkezi’nde yapılmasına karar verdi.

"Huzurlarınızdan vicdanım rahat, alnım ak, başım dik ayrılıyorum"
Eskişehirspor Kulübü’nün Olağan Mali Genel Kurulu’nda veda konuşması yapan Kulüp Başkanı Mustafa Akgören, “Eskişehirspor’u kesin kurtaracağına emin olduğumuz, kaplıca devremülk projemiz vardı. Kızılinler bölgesinde yapmak için bir proje hazırladık hala duruyor. Gelecek yönetime bu projeyi vermeye söz veriyorum. Eskişehirspor’un halı sahalara ihtiyacı var. Çalışmalarımızı yaptık ve valimize teslim ettik. Kulüp bütçesini harcamamamızı ve kendisinin devlet kanalları ile halledeceğini iletti. 3-4 gün kadar önce birkaç kişi tesislere gelip ölçülerini aldı ve yakında yapılacak. Firuzhan Kanatlı 3 milyon 500 bin lira verdi. Kendisine çok teşekkür ederiz. Kulübün elektrik borcunu forma reklamıyla hallettik. Forma sponsorluklarıyla 750 bin lira kazanç sağladık. Kampanyalardan ve 2 futbolcu satışından gelen parayla 6 tane FIFA dosyasından 4'ü tamamen kapandı, 2'si etkisiz hale geldi. Eskişehirspor’a 19 ayda 16 milyon liradan fazla kaynak sağladık ve kullandık. Pazarlıklarla kapanan dosyalarla 47-48 milyon liralık desteğimiz oldu kulübe. Bundan daha iyisini yapması için dua edeceğim arkadaşlarımı göreve davet ediyorum. Eskişehirspor sahipsiz kalmasın. Geçirdiğimiz sürede bize sahip çıkan büyük çoğunluğa, sahip çıkmasa da kıvamında eleştiriler yapan herkese şahsım ve yönetim kurulumuzdaki arkadaşlarım adına teşekkür ediyorum. Tüm çaba ve enerjimiz kulübe hediyemiz olsun. Biz hakkımızı helal ediyoruz. Camia da bize hakkını helal etsin. Huzurlarınızdan vicdanım rahat, alnım ak, başım dik ayrılıyorum” ifadelerini kullandı.

Kongre öncesi değerlendirmeler
Kongre öncesi konuşan Odunpazarı Belediyesi Başkanı Kazım Kurt, “Geldik bakalım, göreceğiz. Bir belirsizlik var. İnşallah hayırlısı olsun” ifadelerini kullandı. Kulüp üyelerinden Bülent Kanber, “Başkan adayımız yok. Eskişehirspor zorlu günlerden geçiyor. Bu zorlu günlerde tüm gönüldaşlarımız burada olmaya çalışıyorlar. Şehrin ileri gelenlerinden hiç kimseyi göremedik henüz” derken, bir başka yeni yönetimin çıkıp çıkmayacağı konusunda soru işaretlerinin olduğunu belirten Kadir Baydır ise, “Kongre üyesi olarak bekliyoruz. Yeni yönetim çıkacak mı? Akıldaki tek soru bu. İnşallah güzel bir yönetim oluşturulur ve kötü günlerden kurtuluruz. Şu anki tek beklentimiz budur” ifadelerini kullandı.

 
Ariman web reklam 2
1000
icon
EseseskikikieskieskiEs 12 Haziran 2021 00:48

Son olarak söylemek istediğim söz şahsım adına ES-ES'imi bu duruma düşürenlere hakkımı helal etmediğimi ve de ahirette hesaplaşacağımızı belitmek isterim.

0 1 Cevap Yaz
EseseskikikieskieskiEs 12 Haziran 2021 00:46

ES-ES'imi bu hale getiren şahıslar,zihniyetler kongreye gelmedi ya bu açık bir tehdittir

0 1 Cevap Yaz
EseseskikikieskieskiEs 12 Haziran 2021 00:44

Sonra çıkmış elin yabancı bir futbolcusü,antrenörü diyorlar ki TÜRK Sporu dikiş tutturamaz haklıııı elin yabancılarının diline düşürdüniz ya sizin yatacağınız yeriniz yok artık.

0 1 Cevap Yaz
EseseskikikieskieskiEs 12 Haziran 2021 00:41

Zaten sizin yüzünüzden bırakın ES-ES'imin bu duruma düşmesini ikinci bir profesyonel bir takımımız bile yok kaldı ki basketbol,voleybol ve hentbol kulüplerimizi kapatanlarda bu zihniyetlerdir.

0 1 Cevap Yaz
EseseskikikieskieskiEs 12 Haziran 2021 00:35

Ya ben bir ES-ES Taraftarı olarak herşeyi konuşacağım artık susmayacağım kime bel bağlıyorsunuz bilmiyorum ama ESKİŞEHİR de profesyonel bir takım yok.

0 1 Cevap Yaz
EseseskikikieskieskiEs 12 Haziran 2021 00:32

Hele hele kaldı ki bursasporun 750,800 Milyon TL borcu varken 4,5 aday çıkarıp başkan seçebiliyorlar.

0 1 Cevap Yaz
EseseskikikieskieskiEs 12 Haziran 2021 00:30

Koskoca ankaragücü,gençlerbirliği ve bursaspor başkan seçiyorsa siz seçemiyorsanız sizin terazinizde bir bozukluk var demektir.

0 2 Cevap Yaz
EseseskikikieskieskiEs 12 Haziran 2021 00:28

Tek kelimeyle yazıklar olsun diyor,başka birşey demiyorum artık bu şehirde yaşamaktan şahsım adına utanıyor

0 1 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat