alexa
Eskişehirspor'a destek ol, SMS gönder

E-Devlet'ten yeni hizmet: Miras sorgulama...

Videoyu Aç E-Devlet'ten yeni hizmet: Miras sorgulama...
A
a

"Soya Ağacı" ve "Şehit Bilgisi Sorgulama" hizmeti ile çok konuşulan e-Devlet uygulaması bu kez de sistem üzerinden "Mirasçılık Belgesi" hizmeti vermeye başlıyor. Artık kullanıcılar e-Devlet üzerinden veraset ilami sorgulama yapabilecekler.

Bir yakınınızdan size miras kalıp kalmadığını öğrenmek artık daha kolay. E-Devlet üzerinden artık “Mirasçılık Belgesi" işlemleri de yapılacak. Daha önce mahkemelerden alınan Veraset ilami e-Devlet üzerinden alınabilecek.

Son dönemde "Soya Ağacı" ve "1853-1928 Dönemine Ait Şehit Bilgisi Sorgulama" hizmeti başlatan e-Devlet uygulaması bu kez de sistem üzerinden "Mirasçılık Belgesi" hizmeti vermeye başlıyor.

6 Mart tarihinden itibaren verilmeye başlanacak hizmet ile ölüm tarihi 1990 yılı sonrası olan kişiler için “Mirasçılık Belgesi Verilmesi” talebinin UYAP sisteminden yapılması zorunlu hale getirildi.

Konuyla ilgili olarak yapılan açıklama şöyle:

"Yargı birimlerinden alınan “Mirasçılık Belgesi Verilmesi” talepleri UYAP üzerinden elektronik ortamda 06.03.2015 tarihinden itibaren verilmeye başlanmıştır. 16.12.2016 tarihinden itibaren yargılamayı gerektiren durumlar hariç olmak üzere ölüm tarihi 1990 yılı sonrası olan kişiler için “Mirasçılık Belgesi Verilmesi” talebinin UYAP sisteminden yapılması zorunlu hale getirilmiştir. Bu kapsamda yukarıdaki koşula uyan “Mirasçılık Belgesi Verilmesi” ve Mirasçılık Belgesinin İptali” kararları bu hizmet üzerinden görüntülenebilecektir."

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat